REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Netflix

Możesz zagrać główną rolę w polskim filmie Netfliksa. Jest tylko jeden warunek

Ruszyły castingi do filmu o nastolatkach zatytułowanego „Fanfik”. Netflix zaadaptuje queerową książkę Natalii Osińskiej. Jej główną postacią jest transpłciowy Tosiek. Dlatego też poszukiwane są osoby trans i niebinarne.

16.07.2021
18:05
fanfik netflix casting osoba niebinarna
REKLAMA

W bestsellerowej książce poznajemy 16-letnią outsiderkę Tośkę. Towarzyszymy jej w poznawaniu swojej tożsamości i odkrywaniu tego, że jest chłopakiem – Tośkiem. „Fanfik” został wpisany na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej 2016, a jej debiutująca autorka została wyróżniona w IX Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej.

REKLAMA

Film Netfliksa o takim samym tytule jest zapowiadany jako „opowieść o  brawurowej podróży dwojga siedemnastolatków do życia w zgodzie ze sobą”.  Jest odważnym, ale i interesującym eksperymentem, ponieważ takiego obrazu jeszcze w naszym kraju po prostu nie było.

Filmu o osobie trans/niebinarnej granej przez osobę trans/niebinarną w polskim kinie jeszcze nie było. Netflix przeciera szlak.

W polskiej kinematografii homoseksualnych głównych bohaterów jest tyle, co kot napłakał (są rzecz jasna wyjątki jak m.in. „Płynące wieżowce”, „W imię...”, „Nina”, „Idealny facet dla mojej dziewczyny”, „Rojst'97”). Filmów fabularnych o osobach transpłciowych nad Wisłą w ogóle nie ma (był za to dokument „Trans-misja”). Netflix przełamuje w tym temacie tabu na świecie od dłuższego czasu i tym razem planuje to zrobić w Polsce.

Reżyserką jest Marta Karwowska. Razem z Grzegorzem Jaroszukiem współtworzyła też scenariusz. Producentem jest Orpan Studio („Kryptonim Polska”). Film ma powstać przy współudziale osób ze środowiska LGBTQIA+.

Propozycja realizacji filmu na podstawie powieści "Fanfik" Natalii Osińskiej ujęła nas od pierwszej prezentacji projektu. To historia niezmiernie silnej postaci, która musi walczyć o godność i uznanie ze strony innych. Opowiada o nastoletniej osobie, obawiającej się odrzucenia ze strony rówieśników i rodziny. To również historia o dojrzewaniu, poznawaniu samego siebie i oswajaniu świata, która otwiera oczy i porusza serca. Netflix chce wspierać różnorodne projekty, również takie, które dla innych mogą wydawać się wymagające lub trudne. Producenci zwrócili naszą uwagę bardzo świadomym podejściem do "Fanfika" oraz uważnym poszanowaniem transpłciowego bohatera.

powiedział Łukasz Kłuskiewicz z Netfliksa.

„Fanfik” Netfliksa – kto jest poszukiwany do roli Tośka?

  • osoby młode (w wieku 17-25 lat)
  • mówiące po polsku
  • niebinarne – oznaczonej żeńsko przy urodzeniu (AFAB)
  • osoby trans: FtM (transmężczyźni) / Ft* na początku tranzycji

Jeżeli spełniasz wymagania, na adres fanfikcasting@gmail.com prześlij swój minutowy self-tape, w którym opowiadasz o sobie, a także imię i nazwisko, wiek, miejsce zamieszkania, mail lub numer kontaktowy. Orphan Studio ma odpowiedzieć na każde zgłoszenie. Więcej info o castingu do filmu Netfliksa.

REKLAMA

Castingi do filmu „Fanfik” od Netfliksa ruszą na przełomie lipca i sierpnia w Warszawie.

* Zdjęcie główne: okładka książki „Fanfik” / Krytyka Polityczna

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA