REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Fani horrorów szykujcie się. „Resident Evil: Welcome to Raccoon City” da nowe życie fatalnej serii

„Resident Evil” to seria gier wideo z największą liczbą hollywoodzkich ekranizacji. Filmy tworzone seryjnie przez Paula W.S Andersona nigdy nie wspięły się jednak na horrorowe szczyty. Na szczęście „Resident Evil: Welcome to Raccoon City” daje nadzieję, że czeka nas najlepsza z dotychczasowych adaptacji.

22.03.2021
13:36
Film Resident Evil z oficjalnym tytułem i wieloma znanymi postaciami
REKLAMA
REKLAMA

Pierwsze głosy na temat planowanego rebootu filmowego uniwersum „Resident Evil” pojawiły się już w 2017 roku. Początkowo za projekt miał odpowiadać James Wan znany z serii „Obecność”, ale w 2018 roku opuścił on ekipę. W jego zastępstwie na fotelu współscenarzysty i reżysera pojawił się Johannes Roberts. Brytyjski filmowiec, mający na swoim koncie takie horrory jak „Po tamtej stronie drzwi” i „Storage 24” czy thriller „Podwodna pułapka”, w najnowszym wywiadzie udzielonym portalowi IGN podał dużo nowych szczegółów na temat fabuły swojego następnego filmu.

Nowy „Resident Evil” ma się opierać na niepokojącej atmosferze bardziej niż wybuchach i scenach akcji. Roberts przyznał, że planuje pod tym względem naśladować dwie pierwsze gry z cyklu. Fabuła obu zostanie zresztą dosyć wiernie połączona w jego produkcji. Dlatego na ekranie zobaczymy całą czwórkę głównych bohaterów: Chrisa Redfielda, Jill Valentine, Claire Redfield i Leona S. Kennedy'ego.

Reboot „Resident Evil” otrzymał przy okazji oficjalny tytuł. Do kin pójdziemy na „Resident Evil: Welcome to Raccoon City”.

Według zapowiedzi Johannesa Robertsa tytułowe miasto będzie w zasadzie jednym z bohaterów filmu. Mają się w nim pojawić klasyczne dla „Resident Evil” lokacje takie jak posterunek policji w Raccoon City i posiadłość Spencerów. Klimat obu miejsc będzie zupełnie inny, dlatego Brytyjczyk przy pracy nad nową produkcją inspiruje się twórczością Johna Carpentera, a zwłaszcza filmami „Atak na posterunek 13” i „Mgła”.

REKLAMA

Ważnym odnośnikiem dla filmowców jest też remake „Resident Evil 2” z 2019 roku. W obsadzie „Resident Evil: Welcome to Racoon City” znaleźli się Kaya Scodelario, Robbie Amell, Hannah John-Kamen, Avan Jogia, Tom Hopper, Lily Gao, Neal McDonough oraz Donal Logue.

„Resident Evil: Welcome to Raccoon City” planowo pojawi się w światowych kinach 3 września.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA