REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Newt Scamander powróci. J.K. Rowling pracuje nad scenariuszem do Fantastic Beasts 3

Fani czarodziejskiego uniwersum J.K. Rowling mają powody do radości. Autorka zdradziła, że rozpoczęła już prace nad scenariuszem do Fantastic Beasts 3. Film ma trafić do kin w 2020 r.

01.06.2018
18:38
Fantastic Beasts 3
REKLAMA
REKLAMA

Stworzony przez J.K. Rowling Świat magii i czarodziejstwa to z pewnością jedno z najważniejszych i najpopularniejszych uniwersów w popkulturze. Książki o Harrym Potterze okazały się nieprawdopodobnym hitem, a ich ekranizacje przyniosły ponad 7,7 mld dol. zysku. Nic więc dziwnego, że autorka do spółki z wytwórnią Warner Bros. kontynuuje kreowanie dalszych historii. I wszystko wskazuje na to, że nie brakuje jej pomysłów.

J.K. Rowling pracuje nad scenariuszem do Fantastic Beasts 3.

I choć wcześniej mogło się wydawać, że będzie to zakończenie serii o Newcie Scamanderze, to całość ma zamknąć się w pięciu odsłonach. Rzecz jasna nie ma jeszcze żadnych informacji na temat fabuły produkcji, ale można śmiało zakładać, że akcja toczyć się będzie po Zbrodniach Grindelwalda. Być może więcej dowiemy się z samego filmu Davida Yatesa, który zobaczymy w kinach 16 listopada. Wiadomo za to, że premiery Fantastic Beasts 3 możemy się spodziewać w 2020 r.

Seria filmów o magizoologu rozpoczęła się w 2016 r. filmem Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Wówczas w Scamandera wcielił się Eddie Redmayne, który ponownie zagra tę postać w tegorocznych Zbrodniach Grindelwalda. W roli tytułowego czarnoksiężnika znów zobaczymy Johnny’ego Deppa, a na ekrany powrócą także Dan Fogler (Jacob Kowalski) czy Katherine Waterston (Porpentina Goldstein). W Fantastic Beasts 3 pojawi się także młody Albus Dumbledore, którego zagra Jude Law.

REKLAMA

Fantastic Beasts 3 to nie jedyny aktualny projekt Rowling.

Autorka niedawno ukończyła powieść Zabójcza biel, która będzie czwartą książką z serii Cormoran Strike, wydawanej pod pseudonimem Robert Galbraith. Konkretna data premiery najnowszego tomu nie jest jeszcze znana, choć należy spodziewać się jej w przyszłym roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA