REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Fantastyczne zwierzęta 2: wiemy, jakie stworki pojawią się w filmie

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, które znane z uniwersum Harry’ego Pottera postaci powrócą na ekran. Wygląda na to, że w kontynuacji serii o Newcie Scamanderze zobaczymy też kilka ciekawych stworzeń.

14.12.2017
10:00
Fantastyczne zwierzęta 2: jakie bestie pojawią się w filmie?
REKLAMA
REKLAMA

Producent Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald, David Heyman, przyznał, że w filmie zobaczymy równie wiele stworków, co w pierwszej części. Jednak tym razem fabuła nie skupi się już na próbach odszukania magicznych zwierząt. Oznacza to, że ich rola w drugim prequelu serii o Harrym Potterze będzie odpowiednio mniejsza.

Jakie stworzenia zobaczymy w Fantastycznych zwierzętach 2?

W rozmowie z Entertainment Weekly grający główną rolę Eddie Redmayne zdradził, że w filmie ponownie pojawi się niuchacz. W pierwszej części podobny do dziobaka stworek dał się poznać jako miłośnik błyskotek i całkiem sympatyczny kleptoman. Oprócz niego na ekran powróci także Pickett – ulubiony nieśmiałek Scamandera, który w poprzednim filmie pomógł uciec Newtowi z więzienia.

 class="wp-image-75854"

Aktor wyjawił również, że w kontynuacji Fantastycznych zwierząt zobaczymy „budzące grozę chińskie stworzenie”. Nie padła nazwa żadnego gatunku, jednak w książkach o Harrym Potterze pojawia się tylko jedna pochodząca z tego kraju bestia. Chodzi oczywiście o chińskiego ogniomiota, smoka, z którym Wiktor Krum zmierzył się w pierwszym zadaniu Turnieju Trójmagicznego.

Niewykluczone, że Grindelwald będzie chciał posłużyć się gadem do wywołania paniki zarówno wśród czarodziejów, jak i mugoli.

REKLAMA

Akcja drugiej części Fantastycznych zwierząt toczyć się będzie wokół próby powstrzymania czarnoksiężnika przez stworzeniem czarodziejskiej społeczności opartej wyłącznie na czystej krwi. Do walki z groźnym magiem, którego zagra Johnny Depp, stanie oczywiście Newt Scamander. Wspomagać magizoologa będzie Albus Dumbledore (w tej roli Jude Law), były przyjaciel Grindelwalda. Jeśli twórcy pozostaną wierni książkowemu kanonowi, to właśnie między nauczycielem z Hogwartu a czarnoksiężnikiem odbędzie się wielka walka.

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald to druga z planowanych czterech części losów Scamandera. Premiera obrazu zaplanowana jest na 16 listopada 2018 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA