REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

„Za granicami USA nie jest lepiej” - o nowym sezonie Fear the Walking Dead rozmawiamy z gwiazdą, Kim Dickens

Kim Dickens to aktorska, która pojawiała się w takich produkcjach jak House of Cards, Gone Girl, Sons of Anarchy czy LOST. Teraz artystka jest jedną z głównych bohaterek w serialu Fear the Walking Dead, którego trzeci sezon lada moment będzie miał swoją premierę.

03.06.2017
19:39
„Za granicami USA wcale nie jest lepiej” - wywiad Fear the Walking Dead
REKLAMA
REKLAMA

Z tej okazji postanowiliśmy porozmawiać z Kim o odgrywanej przez niej roli, nowym miejscu akcji, a także spróbowaliśmy wyciągnąć z aktorki, czy odgrywana przez nią Madison przetrwa do kolejnego sezonu. Sprawdźcie, jak nam poszło:

Szymon Radzewicz, Spider's Web: A więc Meksyk... Co jest za granicą? Jest źle? Zombie są również tam?

Kim Dickens: Fear the Walking Dead: Tak, zombie są także w Meksyku! Okazuje się, że zagrożenie jest globalne. Zdjęcia do Fear the Walking Dead były kręcone w Meksyku, który tak między nami jest niesamowitym krajem i wprowadza wiele do serialu. Bardzo podobało mi się kręcenie w tamtym miejscu. Nawet mimo tego, że epidemia jest globalna (śmiech).

Szymon: Na granicy z Meksykiem będzie stał mur Trumpa?

Kim: Nasi scenarzyści skupiają się na tym, czego bohaterowie doświadczają w świecie wypełnionym zombie. Na tym, co siedzi w ich sercach oraz umysłach. Granica amerykańsko-meksykańska jest bardzo ważnym miejscem dla Fear the Walking Dead, ale wydaje mi się, że scenarzyści wolą koncentrować się na tym, jak to otoczenie wpływa na bohaterów. Nie na tym, jak opinia publiczna reaguje dzisiaj na pewne elementy świata rzeczywistego. Gdy uciekasz przed zombie, nie zastanawiasz się nad politycznymi implikacjami. Tamtego świata rzeczywistego w serialu już nie ma. Upadł.

 class="wp-image-86586"

Szymon: Naprawdę nie ma żadnej bezpiecznej strefy? Żadnego bezpiecznego kraju?

Kim: Żadnego. Chodzi o to, aby znaleźć jak najmniej niebezpieczne miejsce. No i potem zacząć tam odbudowywać. Zacząć tworzyć zręby społeczności. To ważny wątek dla wielu postaci oraz miejsc ze świata Walking Dead.

Szymon: Na zwiastunie Fear The Walking Dead widzimy grupę mężczyzn w wojskowych uniformach. To prawdziwa armia czy samozwańcy?

Kim: Powiedzmy, że to, co widziałeś w zwiastunie, to zorganizowana grupa „milicji”, która pilnuje granicy między Stanami Zjednoczonymi oraz Meksykiem. Bohaterowie spotykają ich i zostają zabrani, a następnie dowiadują się, jaka jest ich misja, jaki jest ich cel oraz agenda.

Szymon: Fani mówią, że Madison - odgrywana przez ciebie postać - ewoluuje w „drugiego Ricka Grimesa”. Lidera całej grupy.

Kim: W trzecim sezonie Madison na pewno staje się mniej wrażliwa. Staje się bardziej niezależna. Rozumie, że przetrwanie wymaga od niej gorszych rzeczy niż przed epidemią. Staje się bardziej odważna, staje się bardziej mroczna. Z mojej perspektywy nie chodzi o przywództwo. Chodzi o dostosowanie się do sytuacji.

Madison zdaje sobie sprawę, że nie może już popełniać błędów. Nie ma już miejsca dla wrażliwości ani współczucia. Świat stał się znacznie mroczniejszy. Dlatego Madison podświadomie przygotowuje się na najgorsze.

 class="wp-image-86581"

Szymon: W porównaniu do fikcyjnej Madison, jak ty poradziłabyś sobie podczas apokalipsy zombie?

Kim: Nie poradziłabym sobie w ogóle (śmiech). Potrzeba tyle odwagi… potrzeba tyle odwagi aby poradzić sobie w takiej sytuacji. Podczas zdjęć coraz bardziej docierało do mnie, że początkowo nie byłabym w stanie robić pewnych rzeczy, aby przeżyć.

Jednak w trakcie kręcenia Fear the Walking Dead gdzieś tam z tyłu głowy zaczęło do mnie docierać, że tak nadzwyczajna sytuacja wymaga nadzwyczajnych środków i metod. Teraz miałabym więcej siły, aby sprostać temu, co byłoby ode mnie wymagane, aby przeżyć. Być może nie byłabym w tym tak dobra jak Madison z trzeciego sezonu, ale na pewno nie stałabym z założonymi rękoma.

Szymon: Co najbardziej ekscytowało cię podczas kręcenia nowego sezonu?

Kim: Jako aktorce, najbardziej podobało mi się, że znowu mam okazję spędzić czas z ludźmi, których poznałam podczas pracy nad poprzednimi dwoma sezonami. Z którymi zdążyłam się zżyć. Nie zdradzę ci szczegółów, ale szykuje się niespodziewany powrót postaci z poprzedniej serii. Co do Madison, podoba mi się, że ta postać wchodzi na mroczniejszą ścieżkę. Interesujący jest również wątek próby odbudowy społeczności, przynajmniej częściowej.

Szymon: Madison przetrwa trzeci sezon?

Kim: (śmiech) Daj znać, jeżeli się tego dowiesz, bo na pewno nie usłyszysz tego ode mnie. Nigdy nic nie wiadomo! W świecie Walking Dead świecie jedna katastrofa goni kolejną!

REKLAMA

Fear the Walking Dead powróci z trzecim sezonem już w poniedziałek 5 czerwca o 3:00 w nocy na AMC. Odcinek zostanie wyemitowany równocześnie z amerykańską premierą – jego powtórkę będzie można obejrzeć tego samego dnia o 21:00.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA