REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Nie tylko "Fear the Walking Dead" - są przecież też inne ciekawe seriale z zombie w roli głównej

W poniedziałek swoją premierą w Stanach Zjednoczonych miała kolejna produkcja stacji AMC. Nowe “Fear the Walking Dead” to spin-off “The Walking Dead”, czyli opartego o komiksy Roberta Kirkmana serialu o tym samym tytule. Na uniwersum zaadaptowanym przez AMC produkcje traktujące o zombie się jednak nie kończą. Widzowie spragnieni tych krwiożerczych bestii mogą znaleźć dla siebie wiele innych tytułów wartych uwagi.

25.08.2015
21:18
iZombie
REKLAMA
REKLAMA

Tematyka zombie nie jest świeża, ale w ostatnich latach mamy prawdziwy wysyp filmów, seriali, książek i gier wideo, w których obserwujemy różne interpretacje tematyki żywych trupów. Jednym z nich jest kasowe “The Walking Dead”. To historia opowiadająca o grupie obcych sobie ludzi, którzy przetrwali apokalipsę i postanowili razem przemierzać opustoszałą Amerykę, zmagając się z coraz poważniejszymi zagrożeniami.

“The Walking Dead” i “Fear The Walking Dead” to jedno i to samo uniwersum.

Telewizyjne “The Walking Dead” oparte jest luźno o czarno-białe komiksy autorstwa Roberta Kirkmana, a aktorzy wcielają się w bohaterów znanych z zeszytów wydawanych od wielu lat przez Image Comics. Stacja AMC odtworzyła bardzo wiernie na ekranie ponury świat, w którym dla człowieka największym zagrożeniem nie są tytułowe Żywe Trupy, a… inni ludzie.

Mający dzisiaj swoją premierę spin-off serialu o tytule “Fear The Walking Dead” to produkcja osadzona w tym samym świecie, ale pokazująca wydarzenia z innej perspektywy i plejadę całkowicie nowych bohaterów. W pierwszym serialu, tak jak w komiksach, obserwowaliśmy świat już po apokalipsie. Teraz możemy zobaczyć, jak do niej doszło, na przykładzie Los Angeles.

Osoby zainteresowane tematyką zombie nie powinny się jednak ograniczać do tych dwóch produkcji.

"iZombie", czyli nie takie żywe trupy straszne

To kolejny serial, na który pomysł został zaczerpnięty z kart komiksów - w tym przypadku od wydawnictwa DC Comics, którego autorami są Chris Roberson i Michael Allred. iZombie opowiada historię Olivii Moore, która podczas brzemiennej w skutkach suto zakrapianej imprezy na jachcie zostaje zarażona wirusem zmieniającym ludzi w zombie. Udaje się jej jednak zachować świadomość i nie zmienia się w bezmyślną bestię.

Po zdaniu sobie sprawy czym się stała, rozstaje się z ukochanym i zaczyna pracę w kostnicy. Daje jej to stały dostęp do ludzkich mózgów, dzięki spożywaniu których udaje się jej zachować świadomość. Efektem ubocznym nowej diety Olivii są przedśmiertne wspomnienia osób, których mózg spożyła. Bohaterka postanawia wykorzystać to, aby pomóc policji zbadać okoliczności ich śmierci.

Emisja iZombie już się zakończyła, ale serial dostał zamówienie na kolejny sezon.

"Ash vs Living Dead", czyli rewitalizacja kultowej marki

Serial stacji Starz nie miał co prawda jeszcze premiery, ale zapowiada się naprawdę obiecująco. Do sieci trafiło już sporo materiałów promocyjnych, które zapowiadają ciekawe widowisko. Będzie to opowieść o zombie w konwencji… sitcomu. Produkcją serialu zajmą się Sam Raimi oraz Bruce Campbell.

“Ash vs Living Dead” jest częścią uniwersum Evil Dead i kontynuuje historię opowiedzianą do tej pory w filmach “The Evil Dead”, “Evil Dead II” oraz “Army of Darkness”. Po nowej produkcji, w której w główną rolę Asha ponownie wcieli się Bruce Campbell, można spodziewać się bardzo dużo absurdalnego humoru.

Nie pozostaje nic innego, jak czekać na premierę.

The Strain - nie tylko zombie, ale też wampiry

Co prawda w tym konkretnym serialu nie mamy do czynienia z zombie per se, ale wampiry w uniwersum stworzonym przez Guillermo Del Toro mają z żywymi trupami nawet więcej wspólnego, niż z hrabią Draculą. Serial jest adaptacją powieści o tym samym tytule, a historia została przeniesiona też na karty komiksu.

REKLAMA

“The Strain” nie jest dziełem wybitnym, ale to i tak niezły zabijacz czasu w letnim sezonie. Historia zarysowana przez Del Toro opowiada o perypetiach kilku przypadkowych i dość niezwykłych osób, które zdecydowały się walczyć z opanowującymi stopniowo Nowy Jork istotami, którym przewodzi ich długowieczny i złowieszczy Mistrz.

Obecnie trwa emisja drugiego sezonu serialu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA