REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Chorzów nową muzyczną stolicą Polski. Wiemy, kto wystąpi w trakcie 2. edycji Fest Festivalu

Fest Festival to nowa impreza na muzycznej mapie Polski. Właśnie poznaliśmy pierwszych headlinerów 2. edycji.

26.11.2019
12:29
Fest Festival 2020 - materiał promocyjny
REKLAMA
REKLAMA

Pierwsza edycja Fest Festivalu odbyła się w sierpniu tego roku w Chorzowie. Nowa impreza muzyczna szturmem zawładnęła sercami uczestników, którzy cieszyli się ze świeżej formuły masowego wydarzenia muzycznego.

2 dni, 8 scen z różnorodną muzyką, kilkadziesiąt gwiazd, magiczne miasteczko festiwalowe, cudowny krąg taneczny pod egidą klubu Smolna - tak podsumowaliśmy 1. edycję festiwalu.

Teraz poznaliśmy pierwsze gwiazdy przyszłorocznej edycji.

Fest Festival 2020 - artyści class="wp-image-348344"

Są to:  James Bay, Sigrid, Denzel Curry grupa Nothing But Thieves oraz  Ferdinand and Left Boy

James Bay to brytyjski wokalista, autora hitu Hold Back The River jest obecny na scenie od 2013 roku. W tym czasie muzyk wydał dwie płyty - „Chaos and the Calm” oraz „Electric Light”, które były mieszanką rocka, soulu i popu z domieszką elementów Americany.

Artysta występował już na wielu światowych scenach i był supportem wielkich tras takich gwiazd, jak The Rolling Stones, Kodaline, Taylor Swift, Ed Sheeran czy Hozier. Artysta wystąpił też na wyprzedanym koncercie studyjnym w Polsce. Występ na Fest Festiwalu będzie jego pierwszym festiwalowym koncertem w naszym kraju.

Sigrid to norweska piosenkarka, która zawojowała listy przebojów hitem Strangers. W 2019 ukazał się jej debiutancki, dobrze przyjęty album „Sucker Punch”, na którym znalazło się 12 premierowych utworów. Krążek znalazł się na wysokich listach sprzedaży w Norwegii, Wlk. Brytanii i USA.

Artystka może pochwalić się koncertami na scenach najważniejszych brytyjskich festiwali, z Glastonbury i Reading na czele. Artystka wyruszyła też w trasę z Georgem Ezrą oraz grupą Maroon 5. Jako support zespołu wystąpiła też na krakowskiej Tauron Arenie w czerwcu tego roku.

Ciekawostką jest, że Sigrid współpracowała z Electronic Arts, dzięki czemu jej kompozycja pojawiła się premierowo w grze komputerowej „The Sims 4: Być rodzicem”. Jej utwór Home to You pojawi się także na ścieżce dźwiękowej nowego filmu Toma Harpera „The Aeronauts”.

Denzel Curry to amerykański raper i autor piosenek, obecny na scenie od 2010 roku, gdy pojawiły się jego pierwsze autorskie mix-tape'y. W tym czasie wydał cztery płyty. Ostatnia z nich - „Zuu” trafiła na sklepowe półki w maju tego roku. Muzyk miesza w swoich utworach elementy hip-hopu, trapu i industrialu.

Raper z Miami kilkakrotnie występował już w Polsce. Ostatnio w grudniu zeszłego roku na wyprzedanym koncercie w warszawskim klubie Progresja.

Brytyjska grupa rockowa Nothing But Thieves wielokrotnie odwiedzała już Polskę, zarówno na koncertach festiwalowych, jak i solowych występach klubowych. Energia zespołu zawsze udziela się odbiorcom, dlatego cieszy, że w przyszłym roku będzie kolejna okazja do wyśmienitego koncertu z ich udziałem.

Autorzy hitu Amsterdam oferują odbiorcy mocne gitarowe granie oraz świetny wokal, który aż wibruje odbiorcy w uszach. Ich muzyka pojawiała się w wielu dziełach kultury, w tym w serialach i grach komputerowych, m.in w produkcjach „Trzynaście powodów”, „Pamiętniki Wampirów” czy grach z serii „NHL”.

Ferdinand and Left Boy to austriacki raper, DJ i producent muzyczny, który w swojej muzyce eksperymentuje z różnymi gatunkami. Jego styl to mieszanka rapu, future popu, muzyki elektronicznej z elementami dubstepu oraz drum and bass. Występ na FEST Festivalu będzie jego pierwszą wizytą w Polsce.

REKLAMA

2. edycja Fest Festivalu odbędzie się 13-15 sierpnia w Chorzowie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA