REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka /
  3. Dzieje się
  4. Dramy

"FEST Festival odwołany". Jakie jest stanowisko organizatorów?

Oskar Maceli, instagramer i założyciel sklepu vintage Second Turn, poinformował na Instastory, że FEST Festival został odwołany. Mimo że już od wczoraj krążą spekulacje na temat tego, czy festiwal w chorzowskim Parku Śląskim w ogóle się odbędzie, uczestnicy wciąż czekają na oficjalne oświadczenie organizatorów w tej sprawie i ostro komentują wpisy FEST-a na Facebooku.

04.08.2023
15:07
"FEST Festival odwołany". Jakie jest stanowisko organizatorów?
REKLAMA

Na Instagramie FEST Festivalu pojawiają się relacje z przygotowań. Ogłoszono nowego partnera imprezy, a także merch, który ma pojawić się na terenie Parku Śląskiego. Do rozpoczęcia muzycznego wydarzenia pozostało zaledwie kilka dni i wszystko wygląda tak, jakby miało się ono odbyć. Informacje, które od rana napływają do mediów społecznościowych, wskazują jednak na to, że festiwal w Chorzowie może zostać odwołany i coraz więcej osób domaga się informacji ze strony organizatorów.

REKLAMA

FEST Festival odwołany? Z mediów społecznościowych napływają nieoficjalne informacje

Wczoraj po południu w serwisie Ślązag pojawiła się informacja o komplikacjach związanych z zabezpieczeniem imprezy masowej. Okazało się, że firma, która miała podpisaną umowę z FEST Festivalem, nie będzie w tym roku współpracowała z organizatorami:

Doszło do komplikacji związanych z zabezpieczeniem imprezy masowej. Kiedy tylko dotarła do nas ta informacja, wezwaliśmy organizatorów do złożenia wyjaśnień. Otrzymaliśmy odpowiednią dokumentację, która jest analizowana

- przekazał Łukasz Adamczyk, rzecznik Urzędu Miejskiego w Chorzowie.

Z rozmowy z przedstawicielem policji wynika także, że "Komenda Miejska Policji jakiś czas temu wydała pozytywną opinię w sprawie organizacji" FEST-a. Po spotkaniu i omówieniu spraw związanych ze zmianą firmy, która miałaby zabezpieczać festiwal, opinia władz pozostała niezmienna. Wygląda jednak na to, że mimo umowy między Parkiem Śląskim a organizatorami FEST Festivalu, nastąpił zgrzyt. Dotyczy on zniszczeń na terenie Parku po poprzednich edycjach, a także skarg sąsiadów na hałas.

W mediach społecznościowych pojawiają się spekulacje odnośnie odwołania festiwalu.

Mimo braku oficjalnych informacji ze strony organizatorów, coraz więcej osób publikuje wpisy odnośnie odwołania festiwalu. Kacper Peresada poinformował, że powodem mają być problemy finansowe, o czym pisała także Gazeta Wyborcza.

FEST Festival może zostać odwołany

Muzyczne wydarzenie zrzesza nie tylko popularnych artystów i gwiazdy, ale również wielu właścicieli i właścicielki stoisk z ubraniami czy rękodziełami. Oskar Maceli, instagramer i założyciel vintage sklepu Second Turn, który miał pojawić się na imprezie, opublikował na Instastories informację od sponsorów i organizatorów wydarzenia, że FEST Festival został odwołany:

FEST Festival odwołany. Przekazujemy wam info od głównych sponsorów, z którymi współpracowaliśmy oraz od samego organizatora. Nie wiemy za bardzo, co mamy wam napisać. Ostatnie 3 tygodnie poświęciliśmy na przygotowywanie się do festiwalu. Na przygotowywanie warsztatów, na organizację i przygotowanie całego asortymentu

- czytamy na Instastory profilu Second Turn.
REKLAMA

FEST Festival wystartować miał 9 sierpnia. Jako główni headlinerzy wystąpić mieli Steve Angello, Kasabian, Peggy Gou oraz The Chemical Brothers. Według informacji, do których dotarł serwis Onet, z koncertowych harmonogramów artystów znikają terminy, a sprzedaż biletów została całkowicie wstrzymana. Na ten moment nie otrzymaliśmy komentarza organizatorów w sprawie odwołania festiwalu, a w mediach społecznościowych nie pojawiło się ich oficjalne stanowisko ani oświadczenie.

Second Turn poinformował o odwołaniu FEST Festivalu
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA