REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Adaptacja filmowa Gears of War coraz bliżej. Scenariusz napisze człowiek od Avatara

Choć niektórym nadal trudno uwierzyć w to, że ten film powstanie, to produkcja kinowej adaptacji Gears of War posuwa się do przodu. Właśnie ogłoszono nazwisko człowieka, który przeniesie fabułę gry na język kina.

04.05.2017
11:09
film Gears of War
REKLAMA
REKLAMA

Mając w pamięci trudności, jakie pojawiły się przy próbie filmowej adaptacji Halo i fakt, że przymiarki do ekranizacji Gears of War trwają od dawna, można mieć duże wątpliwości w powodzenie tego projektu. Na razie jednak wszystko idzie zdumiewająco dobrze, a warta ponad miliard dolarów marka gry ma coraz większe szanse powiększyć grono swoich fanów.

Przypomnijmy jednak, że sytuacja z początku nie wyglądała za dobrze. Wytwórnia New Line Cinema zdobyła prawa do ekranizacji już w 2007 roku. Scenariusz do filmu miał napisać Stuart Beattie (Zakładnik, Piraci z Karaibów). W rok później ogłoszono nazwisko reżysera: film miał stworzyć Len Wiseman (Underworld). Trzy lata później… zrezygnował. A New Line Cinema zaczęło dawać za wygraną jeśli chodzi o dalszą produkcję filmu.

Film Gears of War został wskrzeszony raptem w ubiegłym roku.

Ekranizację przejęła wytwórnia Universal Pictures i od razu wzięła się do pracy. Producentem filmu jest Dyklan Clark. Do niedawna był nim też Scott Stuber, ale ten zrezygnował ze stanowiska na rzecz Netfliksa. Film jest już zatwierdzony do produkcji, a dziś się dowiadujemy, kto będzie jego scenarzystą.

Tym kimś będzie Shane Salerno.

Historia, którą opowie, ma nie być związana z żadną konkretną częścią gry. Film ma oferować własną, unikalną opowieść, w zarysowanym przez gry uniwersum.

Salerno ma doświadczenie jeśli chodzi o współpracę z najbardziej znanymi reżyserami w Hollywood. Jest aktualnie zajęty adaptacją pomysłów Jamesa Camerona na scenariusze trzech filmów. Był też odpowiedzialny za Armageddon od Michaela Baya, a także kilka innych całkiem znanych tytułów.

Shane Salerno to młody reżyser, więc film Gears of War… może się udać.

REKLAMA

Do tej pory nie udało się stworzyć uniwersalnej adaptacji filmowej gry wideo. Filmy te zazwyczaj były albo beznadziejne, albo „ponadprzeciętne” pod warunkiem, że jest się fanem gry. Tymczasem Salerno to scenarzysta doskonale rozumiejący zarówno kino, jak i młodego fana science-fiction. To naprawdę może się udać, choć nie sam scenarzysta decyduje o jakości filmu.

Z drugiej jednak strony, Shane Salerno stworzył też scenariusze filmów Aliens vs Predator. Dzieł, o których większość z nas chciałaby bardzo szybko zapomnieć i udawać, że nigdy nie powstały…

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA