REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Nadciąga nowa filmowa biografia legendy muzyki. „Rocketman” opowie o początkach Eltona Johna

Moda na biografie legend muzyki nie słabnie. W połowie tego roku będziecie mogli obejrzeć w kinach film „Rocketman”. Produkcja opowie o drodze do sławy jednego z najważniejszych, współczesnych muzyków, Eltona Johna.

21.02.2019
19:57
film rocketman
REKLAMA
REKLAMA

Zeszły rok przyniósł nam oszałamiający sukces „Bohemian Rhapsody”. W tym również obejrzymy produkcje, mające szanse zapisać się w historii kinematografii. W marcu obejrzymy na Netfliksie „Brud”, obraz opowiadający o amerykańskim zespole Motley Crue. W czerwcu z kolei do kin wejdzie produkcja o jednej z najważniejszych gwiazd muzyki pop. Żywa legenda popkultury, Elton John, doczeka się filmu o swoim życiu.

„Rocketman” pokaże drogę nieśmiałego chłopaka na największe sceny muzyczne świata.

Biografia Eltona Johna przybliży widzom, jak wyglądały początki muzyka. Wiedzeni akompaniamentem największych przebojów legendarnego artysty, będziemy mogli oglądać jak nieśmiały geniusz pianina, Reginald Dwight, powoli ewoluuje, by w końcu stać się międzynarodową supergwiazdą, Eltonem Johnem.Obraz wyreżyserował Dexter Fletcher, bliżej znany widzom ze swoich ról aktorskich, między innymi w produkcji „Kompania braci” i „Hotel Babylon”. Twórca jest także powiązany z zeszłorocznym „Bohemian Rhapsody”. Przy biografii zespołu Queen pracował jako producent wykonawczy. Wśród obsady aktorskiej znaleźli się między innymi Tarona Eagertona, który odtworzy postać Eltona Johna. W roli wieloletniego tekściarza artysty, Berniego Taupina, zobaczymy Jamiego Bella. Richard Madden („Gra o tron”, „Bodyguard”) wcieli się w rolę pierwszego menadżera gwiazdy, Johna Reida. Z kolei Bryce Dallas Howard zagra matkę Eltona Johna.

REKLAMA

W roli producentów wykonawczych produkcji znaleźli się Steve Hamiltion Shaw, Michael Gracey, Claudia Schiffer, Brian Oliver, a także sam gwiazdor we własnej osobie, czyli Elton John. Producentami obrazu są Matthew Vaughn, David Furnish, Adam Bohling i David Reid.

Film „Rocketman” będziecie mogli zobaczyć w polskich kinach od 7 czerwca.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA