REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Filmowy Assassin’s Creed zmienia scenariusz. Teraz jest w rękach twórcy Wolverine

Dzieje się. Filmowy asasyn ma szansę stać się jedną z niewielu ekranizacji gier, która zadowoli wymagających fanów. Oczywiście na ten moment nie ma co wróżyć z fusów. Można za to przyjrzeć się zmianom, jakie zachodzą podczas produkcji filmu, dzieje się bowiem dużo.

16.08.2013
21:45
Filmowy Assassin’s Creed zmienia scenariusz. Teraz jest w rękach twórcy Wolverine
REKLAMA
REKLAMA

Scott Frank to osoba, która zajmie się zmianami w scenariuszu filmu Assasin’s Creed. Dotychczasowy skrypt powstał z rąk Michaela Lessliego. Nie tak znany Brytyjczyk nie miał na koncie tylu sukcesów co amerykański zwycięzca Saturna, toteż tego typu zmiany można rozpatrywać jedynie w pozytywnym aspekcie. Sam Scott Frank o pracy nad Assassin’s Creed mówi w ten sposób:

„Właśnie modyfikuję scenariusz Assassin’s Creed i to, co podoba mi się najbardziej, to proces adaptacji gry komputerowej. Nie robiłem tego nigdy wcześniej i jest to dla mnie ciekawe wyzwanie, obarczone zestawem komplikacji. W temacie modyfikowania, zawsze staram się zrobić coś zupełnie nowego, o ile oczywiście mogę.”

wolverine

Panie Frank, prosimy jednak o trzymacie ułańskiej fantazji na wodzy. „Swobodne” filmowe adaptacje gier komputerowych to główny grzech tego typu produkcji, oczywiście z punktu widzenia fanów konkretnego wirtualnego świata. Często dzieje się bowiem tak, że w ostatecznej formie projektu film z grą wspólnych ma jedynie nazwy głównych bohaterów, nic poza tym. Bolesnym tego przykładem jest seria Resident Evil. Jako fan survival-horroru, każdą kolejną odsłonę tragedii Paula Andersona oglądam z coraz większym bólem serca, na przemian płacząc oraz śmiejąc się podczas seansu.

assasyn
REKLAMA

Mimo tego, filmowy Assassin’s Creed zapowiada się nad wyraz obiecująco. Nie chcę zapeszać, ale obecność Scotta przy projekcie może wyjść tej produkcji na dobre. Warto pamiętać, że Amerykanin poza nowym Wolverine tworzył również scenariusz dla Raportu Mniejszości, za co został nagrodzony Saturnem.

Do nadchodzącego filmu bardzo pozytywnie nastawia również nazwisko samego producenta. Michael Fassbender, kapitalny Magneto i jeszcze lepszy cyborg David z rozczarowującego Prometeusza, zostanie filmowym Altairem, jednym z najważniejszych, o ile nie najważniejszym asasynem w całym uniwersum Ubisoftu. Premiera filmu zaplanowana jest na czerwiec 2015 roku. Czekam.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA