REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Zimna wojna, dinozaury kontra Chris Pratt i Ocean's 8 - filmy, które trzeba zobaczyć w czerwcu

W czerwcu repertuar filmowy wciska wyraźnie wolniejszy bieg. Z wielkich blockbusterów przed nami jedynie kontynuacja "Jurassic World". Oprócz tego czeka nas seans ponoć jednego z najlepszych horrorów od lat oraz "Ocean's 8" ze świetną obsadą. 

30.05.2018
18:15
jurassic world fallen kingdom
REKLAMA
REKLAMA

Przebudzenie dusz od 1 czerwca w kinach

Ciekawą propozycją na tegoroczny Dzień dziecka będzie… horror. Ponoć jeden z lepszych w ostatnich latach. "Przebudzenie dusz" z Martinem Freemanem w roli głównej powstał, co ciekawe, na podstawie sztuki teatralnej i nie stawia na prostackie straszenie widza, a raczej na atmosferę i wysmakowane obrazy.

Lego Batman: Film 2 czerwca w HBO

Wprawdzie trochę mnie "Lego Batman" rozczarował, gdyż ani poziom gagów, ani fabuła nie porywały tak, jak to miało miejsce w przypadku "Lego: Przygoda", ale nadal jest to świetna zabawa dla małego i dużego widza. Tym bardziej, jeśli uwielbia uniwersum Batmana oraz całą masę popkulturowych odniesień. I nadal ucztą dla oka jest patrzenie na cudowną poklatkową animację z klocków Lego.

Obdarowani 3 czerwca w CANAL+

Reżyser dwóch odsłon filmu o Spider-Manie tym razem zmienił poetykę. Od wielkich komiksowych widowisk do familijnego dramatu z Kapitanem Ameryką w roli głównej. Chris Evans wciela się w ojca samotnie wychowującego genialną córkę. Gdy talent dziewczynki wychodzi na światło dzienne, o prawa do opieki nad dzieckiem zaczyna walczyć jej babcia. Przygotujcie chusteczki.

Jurassic World: Upadłe królestwo od 8 czerwca w kinach


Cóż można dodać. Pierwszy "Jurassic World" stał się kasowym przebojem, którego skala zaskoczyła wszystkich. I choć fabularnie film mocno rozczarowywał, to jest szansa, że scenarzyści wyciągnęli odpowiednie wnioski i tym razem przygotowali porządne rozrywkowe widowisko. Pozytywnie nastraja mnie nazwisko reżysera - tym razem jest to J.A. Bayona, czyli twórca genialnego "Sierocińca".

Thelma od 8 czerwca w kinach


"Thelma" zapowiada się na jeden z bardziej intrygujących filmów roku. Jeden z bardziej obiecujących europejskich reżyserów, Joachim Trier, przygotował dla widzów ciekawą mieszankę arthouse’owego dramatu psychologicznego z… filmem science-fiction. Tytułowa bohaterka jest bowiem dojrzewającą dziewczyną, która posiada nadprzyrodzone moce ujawniające się, gdy Thelma się stresuje. Czyli trochę X-Menów, trochę Eleven ze "Stranger Things".

Zimna wojna od 8 czerwca w kinach

Dobra passa Pawła Pawlikowskiego trwa. "Zimna wojna" wchodzi do kin w idealnym momencie, bo niedługo po triumfie filmu na zakończonym niedawno festiwalu filmowym w Cannes. Tomasz Kot i Joanna Kulig wcielają się zakochaną parę, która przeżywa swoje wzloty i upadki w samym sercu trwania zimnej wojny w Europie. Nagroda za reżyserię w Cannes jest gwarantem tego, że jest to z pewnością świetnie opowiedziana i sfilmowana historia.

Czuwaj od 8 czerwca w kinach

Dobrych polskich kryminałów ciągle niedostatek. Czy film "Czuwaj" w reżyserii Roberta Glińskiego zapisze się pozytywnie w annałach tego gatunku? Na razie nie wiadomo. Z pewnością jednak punkt wyjścia jest przynajmniej obiecujący. Akcja rozgrywa się w środowisku harcerzy. Podczas organizowanego obozu ginie jeden z uczestników i rozpoczyna się śledztwo mające na celu rozwikłanie tajemnicy.

Gru, Dru i Minionki 9 czerwca w CANAL+


Minionków chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Ich fenomen jest naprawdę niebywały. Poza pierwszym "Jak ukraść księżyc", każdy film z nimi jest przeciętny, ale sama ich obecność wystarczy, by przyciągnąć do kin bądź przed telewizory milionowe rzesze widzów. Tym razem żółte stworki będą musiały zmierzyć się z nowym superzbirem - Balthazarem Brattem, do szaleństwa zakochanym w popkulturze lat 80.

Ocean’s 8 od 22 czerwca w kinach

REKLAMA

Przyznam, że sam jestem ciekaw, jak poradzi sobie w kinach żeńska wersja Ocean’s Eleven. Tym bardziej, że poprzednie trzy części nie były zachwycające, a jedynym, co zwracało na niego uwagę, była gwiazdorska obsada. Jedno jest pewne, chyba nie było jeszcze filmu z tak imponującą kobiecą obsadą. Sandra Bullock, Cate Blanchett, Anne Hathaway, Sarah Paulson, Rihanna, Helena Bonham Carter. Uff… Zapowiada się uczta dla fanów kina.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA