REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

Finał 28. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już dziś. Podpowiadamy, gdzie oglądać, a gdzie iść na koncerty

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, jak wszyscy wiemy, będzie grała do końca świata i jeden dzień dłużej. Tymczasem już dziś 28. finał wydarzenia, w trakcie którego dowiemy się, jaką hojnością mogą poszczycić się Polacy w tym roku. Nie zabraknie oczywiście różnorakich pokazów, koncertów i atrakcji. Dla każdego coś miłego.

12.01.2020
11:00
wosp 2020 final koncerty transmisja cel
REKLAMA
REKLAMA

W zeszłym roku podczas finału WOŚP w Gdańsku zdarzyła się tragedia. Zamordowano urzędującego w mieście prezydenta Pawła Adamowicza. I chociaż przyszłość prywatnej inicjatywy charytatywnej stanęła wtedy pod znakiem zapytania i Jurek Owsiak planował ustąpić ze stanowiska dyrektora fundacji, Orkiestra zagra dzisiaj po raz 28. Tysiące osób w całej Polsce wyjdzie na ulice, aby zbierać pieniądze, które potem zostaną przekazane na szczytny cel. Co ciekawe wolontariusze wyposażeni będą już nie tylko w puszki na gotówkę, ale również terminale płatnicze.

Jak informuje WOŚP, pieniądze zebrane w tym roku przez wolontariuszy zostaną przeznaczone na zakup lamp i stołów operacyjnych, diatermii, aparatów do znieczulenia, sprzętów monitorujących, urządzeń teletransmisyjnych, aparatów RTG z ramieniem C i zestawów endoskopowych. Ma to „zapewnić najwyższe standardy diagnostyczne i lecznicze w dziecięcej medycynie zabiegowej.

WOŚP 2020 – gdzie oglądać?

Transmisję z finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie można zobaczyć zarówno w telewizji, jak i w internecie. Jeśli chodzi o pierwsze medium, relacje będą pojawiać się już od rana. Możecie zacząć od 8:30 włączając Dzień Dobry TVN. Od 9:45 natomiast relacje ze studia orkiestry na placu Teatralnym w Warszawie będą regularnie emitowane na antenie stacji TTV. Jeśli zaś chodzi o sieć, to studio WOŚP odwiedzicie także dzięki Player.pl i odpalając oficjalny kanał Orkiestry na YouTube.

Tradycyjnie o 20:00 niemal w każdym biorącym udział w 28. finale mieście odbędzie się happening „Światełko do nieba”. W jego trakcie wszystkie osoby, które lubią pomagać proszone są o wysłanie w górę światełka. Chociażby z komórkowej latarki, zapałki, świeczki. Obojętne. Według zapowiedzi nie będzie pokazów sztucznych ogni. Zamiast tego na przykład w Warszawie na Placu Bankowym zaplanowano widowisko świetlno-muzyczne.

Jak zwykle również w pomaganie najmłodszym pacjentom zaangażowali się celebryci, sportowcy i artyści reprezentujący różne dziedziny sztuki. Wystawili oni na specjalne aukcje bliskie im przedmioty bądź prywatne spotkanie z fanami. Olga Tokarczuk oddała pod młotek swój świeżo zdobyty Medal Noblowski. I chociaż przede wszystkim podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ma liczyć się szczytny cel, nie zabraknie dobrej zabawy. Więcej informacji na temat wydarzenia i szczegółów imprez towarzyszących znajdziecie na oficjalnej stronie fundacji.

Tu obejrzysz 28. finał WOŚP w internecie:

WOŚP 2020 koncerty i najciekawsze wydarzenia:

Białystok

Białostoczanie świętowanie finału mogą rozpocząć od biegu „Policz się z cukrzycą” startującego o 9:00. Ci, którzy nie chcą się przemęczać, mogą udać się do specjalnego pociągu WOŚP, którym tym razem wybiorą się w podróż do Knyszyna. Pociąg odjeżdża o 9:30, a na miejscu będzie o 13:30. Ponadto już od 15:00 rozpoczną się koncerty na Rynku Kościuszki. Wystąpią m.in. Bright Ophidia, Natalia Szroeder i Top Girls.

Bydgoszcz

Bydgoszczanie również nie powinni tego dnia próżnować. Tamtejsi biegacze zapraszają na „Trening biegowy z licytacją na WOŚP” już o 11:00. Podczas wydarzenia odbędą się różnego rodzaju licytacje z przedmiotami powiązanymi ze sportem. Na scenie w ramach koncertów finałowych wystąpią natomiast m.in. Nicole Tymcio, Kali, Agnieszka Adamczewska.

Gdańsk

W Gdańsku od godziny 15:00 rozpoczynają się różnorakie atrakcje. Dzięki nim za wrzucenie pieniędzy do puszki mieszkańcy miasta mogą dać sobie obkleić auto. Tego dnia zainteresowani będą też mogli wziąć udział w warsztatach pierwszej pomocy. Podczas koncertu finałowego na scenie wystąpią natomiast m.in.: Varius Manx & Kasia Stankiewicz, Pectus, KOMBI, Lipali, Voo Voo i Organek.

Gorzów Wielkopolski

W Gorzowie Wielkopolskim finał WOŚP odbędzie się na Placu Grunwaldzkim. Zaplanowano występy lokalnych zespołów muzycznych i tanecznych, a zaraz po „Światełku do nieba” na tamtejszej scenie wystąpi Sztywny Pal Azji. Między koncertami będą odbywać się licytacje. Ponadto wolontariusze będą zbierać datki przy scenie, a każdy kto wrzuci pieniądze otrzyma nie tylko serduszko, ale również miejski słoiczek z masłem jabłkowym.

Katowice

Centrum finałowych wydarzeń w Katowicach jest rynek. To tam o 13:00 rozpoczną się animacje dla dzieci, a potem mieszkańcy będą mogli oglądać pokaz łyżwiarstwa. Następnie rozpoczną się koncerty. A na scenie będzie można zobaczyć chociażby Transgresję, Ras Lutę, Jamala i Jelonka.

Kielce

W Kielcach starostwo nie chce grać z Orkiestrą, ale nie znaczy to, że nie będzie żadnych atrakcji. Chociażby na rynku odbędą się pokazy i koncerty. Stowarzyszenie Szermierka Kielce przygotowało dla widzów wiedźmiński pokaz. Dodatkowo wystąpią Sprzedawcy Dymu, Julia Sołtyk czy Dominika Wróbel. Morsy z teamu MORSUJEMY WSZYSCY RAZEM STRAWCZYN zapraszają natomiast do wspólnego morsowania od 13:30.

Kraków

Mieszkańcy Krakowa podczas tamtejszych licytacji będą mogli zdobyć autorski rysunek Andrzeja Mleczki z dedykacją czy samochód elektryczny FIAT 500. Odbędzie się również Wielki Pochód Świątecznej Pomocy, którym dotrą z rynku na Powiśle. A tam wszystkich głodnych muzycznych wrażeń czekają koncerty. Wystąpią m.in. Prawda, Marysia Starosta i Nocny Kochanek.

Lublin

Organizatorzy finału w Lublinie nie pozwolą nudzić się mieszkańcom miasta. W tamtejszym Centrum Kultury zaplanowano liczne atrakcje, pokazy i koncerty, które wystartują już o 10:00. A już o 11:00 będzie można za symboliczną kwotę rzuconą do puszki kupić sobie możliwość postawienia tekturowego domu w wyznaczonej przestrzeni w ramach Tekturopolis WOŚP. Od 17:00 natomiast na scenie plenerowej pojawią się RE:ACT, Sweed, Pozytyvni.pl, Machina i Renegady.

Łódź

Łodzianie o 13:00 będą mogli podziwiać największą w Polsce paradę konną. W mieście pojawi się 70 jeźdźców. Fani fantastyki powinni to zobaczyć tuż po rozpoczętym w sobotę, a kontynuowanym w niedzielę kiermaszu w Miejscu Spotkań, na którym do nabycia są książki i gry planszowe, a także odbywają się sesje gier fabularnych, wykłady i prelekcje. Jeśli zaś chodzi o koncerty w Manufakturze będą się odbywać od 16:00. Najpierw wystąpią lokalne zespoły, a po „Światełku do nieba” wieczór uświetni muzyka Kamila Bednarka.

Mysłowice

Mysłowice mają problemy budżetowe, ale nie stanie to na drodze dobrej zabawie. Atrakcje zaczynają się od południa na Rynku. To tam najpierw odbędzie się emocjonalne malowanie Złomka, potem wymiana książek i sprzedaż mysłowickich pamiątek. Od 17:00 natomiast w MOK-u na chętnych czekają pokazy taneczne i występy standupowe w wykonaniu Jakuba Ćwieka, Marcina Zbigniewa Wojciecha i Bartosza Gajdy.

Opole

Opolanie o 12:00 będą mogli wziąć udział w biegu „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”. Od 14:00 przy Solarisie ruszy strefa rekreacji, w ramach której będzie można wziąć udział m.in. w zajęciach zumby czy treningu bokserskim. Na rynku natomiast o tej samej porze rozpocznie się flash mob Ściskawa, a potem odbędą się koncerty. W programie m.in. występy Sari Ska Band i zespołu Big Cyc.

Poznań

W Poznaniu finał Orkiestry świętowany będzie w MTP. W hali nr 1 wyznaczone zostaną cztery strefy: warsztatowa, sportowa, animacyjna i zdrowia. W hali nr 2 na chętnych czekają natomiast m.in. pokazy ratowników z Uniwersytetu Medycznego czy retro motorów. Na scenie głównej (zewnętrznej) koncerty rozpoczną się już o 13:00, a wystąpią chociażby Wolf Spider, Chłopcy z Placu Broni i Modesta Pastiche.

Radom

W Radomiu obchody finału WOŚP rozpoczną się o 11:00 projekcjami filmów w reżyserii Przemysława Bednarczyka w kinie w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”. O 16:00 z ul. Żeromskiego ruszy bieg WOŚP. Od 15:00 natomiast na Placu Jagiellońskim rozpoczną się koncerty. Wystąpią m.in. Wanda i Banda oraz Sidney Polak.

Rzeszów

W Rzeszowie atrakcje czekają na mieszkańców na płycie rynku i w Podziemnej Trasie Turystycznej. Chętni zobaczą m.in. pokaz tresury psów, akrobatów czy mecz hokejowy. Koncerty na rzeszowskim rynku rozpoczną się o 15:00. Wystąpią m.in. Mr Zoob, FEEL i Skaldowie.

Szczecin

Mieszkańcy Szczecina będą bawić się w dwóch miejscówkach. Na Łasztowni będą mogli podziwiać ekspozycję pojazdów i sprzętu m.in.: Wielonarodowy Korpus Północno-Wschodni czy WOPR Szczecin. W Starej Rzeźni będą natomiast mogli zobaczyć pokaz sztuk walki i posłuchać muzyki na żywo. W ramach finałowych koncertów wystąpią m.in. Jowita Świtońska, Tragarze czy Tysa.

Toruń

Najwięcej podczas finału w Toruniu ma dziać się na Rynku Staromiejskim. To tam będzie m.in. działać strefa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, gdzie chętni będą mogli skorzystać z symulatora dachowania. Największą gwiazdą odbywających się tam potem koncertów jest zespół Hunter, który wejdzie na scenę planowo po „Światełku do nieba” o 20:25.

Wrocław

Jak w wielu innych miastach, we Wrocławiu również odbędzie się bieg „Policz się z cukrzycą”. Jego uczestnicy będą jednak musieli przebiec wyznaczoną wokół rynku trasę… tyłem. Również na rynku będzie można obejrzeć walki pokazowe sekcji bokserskiej Gwardii Wrocław i sztuczki w wykonaniu psów. Od 12:00 na tamtejszej scenie będą odbywać się koncerty. A wystąpią m.in. Mikrokosmos, Chorzy, No Logo i Dr Misio.

Warszawa

W tym roku mieszkańcy stolicy będą się bawić na dwóch placach: Teatralnym i Bankowym. Na pierwszym znajduje się studio telewizyjne i obiekty, w których będą odbywać się poszczególne imprezy. Sercem stołecznego finału będzie jednak Plac Bankowy. To tam występy muzyczne rozpoczną się o 15:30.

Pełna lista koncertów w Warszawie:

15:30 MAJKA JEŻOWSKA BAND

16:00 CYRK DERIGLASOFF

16:35 PABLOPAVO & LUDZIKI

17:10 SIDNEY POLAK

17:45 JAZZ BAND MŁYNARSKI- MASECKI

18:20 DARIA ZAWIAŁOW

18:55 RENATA PRZEMYK

19:30 AGNIESZKA CHYLIŃSKA

20:00 ŚWIATEŁKO DO NIEBA

20:10 ŁYDKA GRUBASA

20:40 KWIAT JABŁONI

REKLAMA

21:10 RALPH KAMIŃSKI

21:40 TULIA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA