REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka
  3. Dzieje się

Gdy występował, publiczność szalała. Mówią, że to on jest faworytem tegorocznej Eurowizji

Finlandia jest jednym z krajów, które przeszły do sobotniego finału w konkursie Eurowizji 2023. Käärijä, reprezentant Finlandii typowany jest jako potężny faworyt w 67. odsłonie Eurowizji. Gdy śpiewał swoją piosenkę "Cha Cha Cha" publiczność reagowała bardzo entuzjastycznie. Kim jest Käärijä?

10.05.2023
8:48
Karija, reprezentant Finlandii
REKLAMA

Zakończył się pierwszy półfinał konkursu Eurowizji. Piętnaście państw zaprezentowało się przed publicznością zgromadzoną w Liverpoolu oraz telewidzami. Dziesięć krajów przeszło dalej i już w sobotę zaprezentuje się w wielkim finale. Jednym z państw jest Finlandia.

REKLAMA

Reprezentant Finlandii typowany jest na faworyta 67. odsłony Eurowizji.

To właśnie Käärijä, reprezentant Finlandii typowany jest w rankingach jako jeden z mocnych faworytów tegorocznego konkursu. Bukmacherzy obstawiają, że największe szanse na zwycięstwo w tym roku mają reprezentanci Finlandii, Szwecji oraz Norwegii.

Rzeczywiście, obok reprezentanta Finlandii nie można przejść obojętnie. W swojej muzyce łączy style, miesza gatunki, a jego wizerunek jest niezwykle barwny. Już wcześniej, podczas krajowych preselekcji podbił serca Finów, zdobywając bardzo dużo punktów, bo aż o 387 więcej, niż zdobywca drugiego miejsca. Käärijä (czyli Jere Pöyhönen) pochodzi z małej miejscowości, niedaleko stolicy Finlandii, Helsinek. Sam zainteresowany mówi, że tworzy muzykę z pograniczna hip-hopu, muzyki rockowej oraz elektronicznej. Przygodę z muzyką rozpoczął jeszcze w szkole, od nauki gry na perkusji. Debiutował w 2014 roku i gdy jego kariera zapowiadała się interesująco, zdiagnozowano u niego chorobę - wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Wtedy postanowił bardzo mocno zaangażować się w artystyczny świat.

REKLAMA

Dobrze zapowiadającą się karierę przerwała kariera. Wtedy postanowił maksymalnie zaangażować się w muzykę

Kilka lat temu, dokładnie w 2017 roku podpisał kontrakt płytowy z wytwórnią Monsp Records, a już rok później na rynku pojawiła się pierwsza epka gwiazdora, zatytułowana „Peliä”. Z kolei w 2020 roku Jere wydał pierwszy album studyjny „Fantastista”.  Jednym z największych sukcesów artysty z Finlandii jest oczywiście udział w preselekcjach w konkursie Eurowizji i wygrana. Na scenie w Liverpoolu pokazał, że potrafi zrobić dużo pozytywnego zamieszania, przechodząc oczywiście dalej. Jego piosenka "Cha Cha Cha" to dynamiczny utwór, opowiadający o odstresowaniu się. A jak uwolnienie stresu to oczywiście impreza w rytmie "Cha Cha Cha".

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA