REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Flashpoint dostanie nowych reżyserów. Prawdopodobnie film będzie komedią

Trwają kolejne przymiarki na stanowisko reżysera Flashpoint. Po kilku głośnych nazwiskach Warner Bros. zdecydował się sięgnąć po mniej znane osobistości. Wytwórnia prowadzi rozmowy ze scenarzystami Spider-Man: Homecoming.

17.01.2018
10:56
Flashpoint Flash
REKLAMA
REKLAMA

Dla serii DCEU problemy i roszady kadrowe nie są niczym nowym. Najpierw mieliśmy ciągnącą się dziesięć lat sagę Ligi Sprawiedliwości, podczas której do końca nie było wiadomo, kto będzie autorem finalnej wersji scenariusza. Dużo niejasności pojawiało się wokół Bena Afflecka – mówiło się, że aktor wyreżyseruje Batman v. Superman: Świt sprawiedliwości, jednak skończyło się tylko na występie w filmie. Podobnie było w przypadku planowanego The Batman; Affleck prawdopodobnie zagra Bruce’a Wayne’a, ale za kamerą ma stanąć odpowiedzialny za Wojnę o planetę małp Matt Reeves.

Najwięcej zmian doświadcza jednak inny projekt DCEU – Flashpoint.

Z przeniesieniem na ekran przygód Flasha łączona była cała gromada reżyserów. Z projektem związani byli Seth Grahame-Smith (LEGO Batman), Rick Famuyiwa (Dope) i, rzecz jasna, Ben Affleck. Za sterami filmu mieli stanąć także Chris Miller (Shrek Trzeci) i Phil Lord (seria Jump Street). W mediach pojawiały się także doniesienia o zainteresowaniu ze strony Warner Bros. współpracą z Robertem Zemeckisem (Forrest Gump), Samem Raimim (trylogia Spider-Mana z Tobeyem Maguire) czy Matthew Vaughnem (X-Men: Pierwsza klasa). Wszyscy jednak prędzej czy później rezygnowali z oferty, za powód podając różnice artystyczne pomiędzy nimi a wytwórnią.

Teraz jest szansa, że Flashpoint wreszcie zyska stałego reżysera. A nawet dwóch, bowiem wytwórnia prowadzi rozmowy z Johnem Francisem Daleyem i Jonathanem Goldsteinem. Duet odpowiada za takie filmy jak W nowym zwierciadle: Wakacje czy Wieczór gier, który w marcu wejdzie do polskich kin. Dwójka przygotowała także scenariusz do Spider-Man: Homecoming.

Flashpoint - komiks class="wp-image-125935"

Warner Bros. zdaje się więc skłaniać ku nadaniu filmowi o Flashu bardziej komediowego charakteru.

REKLAMA

Po jego roli w Lidze Sprawiedliwości wydaje się to być naturalnym krokiem. Jednakże Flashpoint ma być adaptacją komiksu o tym samym tytule, a ten ciężko uznać za materiał na śmieszny scenariusz. Barry Allen mierzy się w nim z alternatywną rzeczywistością, w której m.in. jego matka żyje, a Batmanem jest Thomas Wayne, ojciec Bruce’a.

W roli Flasha znowu zobaczymy Ezrę Millera, który obecnie pracuje na planie drugiej części Fantastycznych zwierząt. W filmie zobaczymy także Billy’ego Crudupa jako Henry’ego Allena, ojca Barry’ego, oraz Kiersey Clemons jako Iris West. Ray Fisher i Gal Gadot ponownie wcielą się w Cyborga i Wonder Woman. Nie jest jednak pewne, czy Affleck powróci jako Batman.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA