REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Dobre wieści od Florence and the Machine. Już niedługo nowa płyta zespołu

Florence and the Machine pracuje nad swoją czwartą płytą. Szef Virgin Records potwierdził, że już niedługo usłyszymy nowy album zespołu.

22.02.2018
13:05
Florence and the Machine nowy album
REKLAMA
REKLAMA

Na nowy krążek jednej z najpopularniejszych grup indie rockowych czekamy już prawie trzy lata. Od tamtej pory zespół kilkukrotnie gościł w naszym kraju. Z kolejną wizytą przyjedzie 2 czerwca, by wystąpić na Orange Warsaw Festival. To jednak nie jedyna dobra wiadomość dla sympatyków rudowłosej wokalistki.

Wygląda na to, że jeszcze w tym roku usłyszymy nowe nagrania Florence and the Machine.

Spekulowano o tym od dłuższego czasu, jednak brakowało konkretnych informacji. Kilka dni temu hiszpański bloger Binaural poinformował, że producent Brett Shaw - odpowiedzialny za ostatni album zespołu Florence and the Machine - zeszły rok spędził na pracy nad jego kolejnym krążkiem. Informację potwierdza notka biograficzna Shawa na stronie 123 studios, miejsca, gdzie nagrywany miał być materiał.

Teraz na temat nowej płyty Florence and the Machine wypowiedział się Ted Cockle, dyrektor Virgin Records, z którą zespół związany jest kontraktem. Cockle na stronie internetowej przedsiębiorstwa potwierdził, że oczekuje nowej muzyki od kilku wykonawców. Wśród nich wymienił twórców You’ve Got the Love.

Z tego wszystkiego wynika, że czwarty krążek Florence and the Machine jest w przygotowaniu już od dłuższego czasu. Nowy materiał zespołu możemy więc usłyszeć na przestrzeni kilku miesięcy. Nie podano jednak daty premiery albumu ani tytułu żadnego utworu.

REKLAMA

Brytyjska grupa została założona w 2007 roku przez wokalistkę Florence Welch oraz keyboardzistkę Isabelli Summers.

Następnie do artystek dołączyli inni muzycy, tacy jak gitarzysta Robert Ackroyd, perkusista Christopher Lloyd Hayden i harfista To Monger. Florence and the Machine ma koncie trzy pozytywnie przyjęte krążki, z których ostatni - How Big, How Blue, How Beautiful - ukazał się w 2015 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA