REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

Star Wars: Forces of Destiny to nowy serial w uniwersum Gwiezdnych wojen. Opowie o silnych kobietach

Disney przygotuje nowy serial w uniwersum Star Wars, który skupi się na silnych postaciach kobiecych. Można już obejrzeć zwiastun Forces of Destiny, który będzie emitowany w serwisie YouTube.

13.04.2017
19:33
Star Wars Forces of Destiny - trailer serialu Gwiezdne wojny na YouTube
REKLAMA
REKLAMA

Star Wars doczekało się wielu silnych postaci kobiecych. Pierwszą z nich była księżniczka Leia w wydanym w 1977 roku czwartym epizodzie o podtytule Nowa nadzieja. Po niej przyszło wiele innych postaci płci żeńskiej, które były czymś więcej niż ozdobą ekranu lub damą w opresji.

Star Wars Forces of Destiny - trailer serialu Gwiezdne wojny na YouTube class="wp-image-83538"

Star Wars: Forces of Destiny skupi się właśnie na kobietach w uniwersum Gwiezdnych wojen.

Serial animowany będzie składał się z kilkuminutowych epizodów, które trafią do serwisu YouTube w wakacje. Każda z opowieści będzie kanoniczna i przedstawi inną postać. Star Wars: Forces of Destiny pozwoli więc dowiedzieć się nieco wiecej o bohaterkach cyklu Gwiezdne wojny.

Oprócz księżniczki Lei w Star Wars: Forces of Destiny pojawi się Sabine z serialu Rebelianci, Ahsoka Tano z animacji Wojny klonów, Rey z Przebudzenia Mocy i Jyn Erso z Rogue One. Co ciekawe, zabrakło na liści Padme Amidali z trylogii Prequeli, czyli żony Anakina i matki Lei.

Star Wars Forces of Destiny - trailer serialu Gwiezdne wojny na YouTube class="wp-image-83539"

W serialu wezmą udział znane z pełnometrażowych filmów Daisy Ridley i Felicity Jones.

Aktorki będą dubbingowac swoje postaci, czyli odpowiednio Rey i Jyn Erso, podobnie jak Ashley Eckstein odgrywająca Ahsokę i Tiya Sircar dająca głos Sabine. Niestety w projekcie nie weźmie udziału Carrie Fisher, która zmarła pod koniec zeszłego roku. Z tego powodu głos pod księżniczkę Leię podłoży inna aktorka lub jej odcinek nie będzie zawierał dialogów bohaterki.

Narracją w serialu zajmie się Lupita Nyong’o, więc o wydarzeniach będzie opowiadać bohaterka z The Force Awakens - Maz Kanata. Każda bohaterka otrzyma kilka odcinków osadzonych w innej erze Gwiezdnych wojen. Dowiemy się o ich nieopowiedzianych do tej pory przygodach.

Star Wars Forces of Destiny - trailer serialu Gwiezdne wojny na YouTube class="wp-image-83542"

Disney wyda też serię zabawek o nazwie Adventure Figures z bohaterkami Star Wars: Forces of Destiny.

REKLAMA

Oprócz nich pojawi się też figurka Hasbro przedstawiająca Luke'a Skywalkera i Kylo Rena z tej samej serii. Seria animowana będzie przeznaczona przede wszystkim dla młodszej widowni, ale jestem przekonany, że zapoznają się z nią wszyscy prawdziwi fani.

Pomysł na to, by zrobić serial skupiających się na postaciach kobiecych to świetny ruch. Disney spotkał się ponad rok temu ze sporą krytyką, gdy wyszło na jaw, że nie przygotował zabawek przedstawiających Rey ze względu na obawę o niską sprzedaż.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA