REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. YouTube

8-bitowy Forrest Gump

Internet obfituje w najdziwniejsze rzeczy - ostatnio moją uwagę przykuła 8-bitowa wersja kultowego "Forresta Gumpa" z Tomem Hanksem, wyobrażona jako oldschoolowa gra komputerowa.

16.05.2014
9:30
Forrest Gump w 8-bitach
REKLAMA

Ach, ta nostalgia. Pikselowata grafika i brzęczące melodyjki z ośmiobitowych chipów, pod znakiem których upłynęły lata '80-te i wcale nie tak mała część lat '90-tych. Gry lat '80-tych i '90-tych wciąż cieszą się sporą popularnością. Wiele gier było adaptacjami filmowych produkcji - "Batman", "Terminator", "Top Gun", "Robocop"… Nie było jednak wśród nich "Forresta Gumpa". To nic, jednak - bowiem kanał internetowy CineFix wypuścił właśnie na swoim koncie animację, przedstawiającą dwuipółminowy gameplay z fikcyjnej gry opartej o motywy z filmu z Tomem Hanksem.

Gra, w wyobrażeniu twórców animacji, opiera się o misje składające się z najróżniejszych wyzwań. Są tu rozgrywki w piłkę nożną, ping-ponga, zawody w rybołówstwie, wojna, czy nawet - wpleciony zręcznie - wątek miłosny. Film, choć krótki, przedstawia grę na wyjątkowo dobrym poziomie. Aż szkoda, że nikt nie zdecydował się na wypuszczenie cartridge'a z podobną grą kilkanaście lat temu. Cały, fikcyjny gameplay, możecie zobaczyć poniżej:

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA