REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Szukacie adrenaliny? Już dziś wieczorem na National Geographic zobaczycie oscarowy film „Free Solo”

Jeśli jesteście ciekawi, jak wygląda kapitalny oscarowy dokument, możecie przekonać się o tym już dzisiaj na kanale National Geographic. Tam zostanie wyemitowany film „Free Solo: ekstremalna wspinaczka”.

03.03.2019
12:00
free solo ekstremalna wspinaczka
REKLAMA
REKLAMA

„Free Solo: ekstremalna wspinaczka” to zapis ekstremalnej wspinaczki Alexa Honnolda. Tegoroczny zdobywca Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny to kilkadziesiąt minut gwarantowanej adrenaliny. Sama nazwa produkcji powinna nam już powiedzieć, co właściwie będziemy oglądać. Free solo to specyficzny styl wspinaczkowy, a właściwie szalone połączenie dwóch. Po pierwsze, wspinaczki wolnej, bez zabezpieczeń takich jak liny, czekany, uprząż i haki, a po drugie wspinaczki solowej, czyli inaczej indywidualnej. Zatem wspinacze, którzy uprawiają styl free solo, podejmują się samotnej wyprawy bez jakichkolwiek zabezpieczeń na szczyt.

REKLAMA

Alex Honnold, główny bohater dokumentu, postanowił, jako pierwszy człowiek na Ziemi, wspiąć się w opisanym stylu na niemal pionową ścianę o wysokości 2300 m n.p.m. jednej z gór w Parku Narodowym Yosemite w Stanach Zjednoczonych. Film stanowi niezwykłe świadectwo tego niewyobrażalnego wyczynu, a także granic ludzkiej wytrzymałości. Więcej o samej produkcji przeczytacie w naszej recenzji.

Dokument „Free Solo: ekstremalna wspinaczka” obejrzycie dzisiaj, 3 marca 2019 roku, o 21:00 na kanale National Geographic. 14 marca produkcja trafi do kin.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA