REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Dzieje się

Ja: Czy możemy mieć polską "8 Milę?" Netflix: Mamy polską "8 Milę" w domu

Rap coraz śmielej wkracza do produkcji Netfliksa. Niedawno pisaliśmy o serialu "Infamia", w którym przebijać się będzie kultura Romów, ale również i rap. Teraz Netflix pokazał zwiastun kolejnej produkcji z raper w tle. Tym razem będzie to film "Freestyle". Bohaterem jest młody i pełen pasji raper Diego, który usiłuje tworzyć muzykę na swoich zasadach. Czego możemy spodziewać się po nowym filmie Netfliksa?

16.08.2023
15:13
"Freestyle", Netflix
REKLAMA

Rap i hip-hop chętnie gości w kinie, a teraz coraz częściej wkrada się też do polskich produkcji. Już we wrześniu na platformę Netflix trafi serial "Infamia", z kulturą romską oraz rapem w tle. Teraz Netflix udostępnił zwiastun filmu "Freestyle", z którego również będą przebijać się rapowe beaty.

REKLAMA

Rapowy klimat w nowej produkcji Netflisa. O czym będzie opowiadać "Freestyle"?

Bohaterem jest młody i pełen pasji raper Diego, który próbuje robić muzykę na własnych zasadach, mimo złej sławy swojego ojca, który zasłynął w krakowskim półświadku. Produkcja chce skupić się nie na prostej i szybkiej muzycznej karierze, a na przezwyciężaniu przeciwności losu, by spełniać swoje marzenia i dążyć do osiągnięcia czegoś ważnego dla nas w życiu.

Diego, uliczny raper po odwyku, zrywa z dilerką i koncentruje się na muzyce. Razem z przyjacielem Mąką pracują nad nową płytą, odrzucając krążące wokół pokusy zdobycia łatwego hajsu. Niestety Mąka kradnie ze studia nagraniowego mikrofon i na chłopaków spada dług. Na drodze Diega pojawia się gangster ze Słowacji, który proponuje mu złoty i szybki interes – zakup oraz przemyt sporej ilości koksu. Diego podejmuje wyzwanie, jednak nie wszystko idzie po jego myśli. Świat, przed którym uciekał, zasysa go jak bagno i brutalnie konfrontuje z gangsterskim podziemiem. Czy mężczyzna wyjdzie z tego cało? - tak brzmi opis fabuły "Freestyle".

"Freestyle", zwiastun
REKLAMA

"Freestyle" wyreżyseruje Maciej Bochniak. W obsadzie m.in. Maciej Musiałowski

Za reżyserię odpowiedzialny jest Maciej Bochniak, twórca takich filmów jak m.in. "Disco Polo" oraz "Magnezja". Główne role powierzone zostały m.in. Maciejowi Musiałowskiemu, Nel Kaczmarek, Michałowi Sikorskiemu oraz Filipowi Lipieckiemu. Netflix pokaże "Freestyle" już 13 września.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA