REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. Dzieje się

Netflix przedstawia raperski serial. Polska produkcja doczekała się zjawiskowego zwiastuna

Netflix ma dla swoich fanów polski serial, który wkrótce może stać się hitem. W sieci pojawił się zwiastun "Infamii" w reżyserii Anny Maliszewskiej i Kuby Czekaja. Produkcja będzie opowieścią o młodej Romce, która po latach życia w Wielkiej Brytanii wraca z najbliższymi do Polski. Kogo zobaczymy w obsadzie?

14.08.2023
12:00
Serial "Infamia" Netflix
REKLAMA

Romska kultura wciąż jest mało eksploatowana w naszych produkcjach. Tym razem ten temat trafił na tapet serialu Netfliksa, "Infamia", za który odpowiedzialna jest Anna Maliszewska i Kuba Czekaj.

REKLAMA

Serial z rapem w tle o kulturze Romów trafi na Netfliksa.

Twórcy zaprezentują historię Gity, dziewczyny o polsko-romskich korzeniach, która wiedzie spokojne, nastoletnie życie w Walii. Jej świat wywróci się do góry nogami, gdy rodzice Gity podejmą decyzję o powrocie do rodzimego, romskiego klanu w Polsce. Dziewczyna będzie musiała na nowo odnaleźć się w rzeczywistości, balansując między codziennością współczesnej nastolatki, a romskimi tradycjami jej rodzinnego domu. Kim jesr Gita? Lojalną swojej rodzinie Romką? a może początkującą, zbuntowaną raperką?

Serial poruszy ważne tematy dotyczące życia Romów. To temat, który nie gości w filmach czy serialach zbyt często. Wcześniej temat Romów poruszany był w takich serialach jak m.in. "Glina" w reżyserii Władysława Pasikowskiego, gdzie zagrali m.in. Jerzy Radziwiłowicz oraz Maciej Stuhr. Również "Kruk" na Canal+ przedstawił postacie drugoplanowe Romów, uzupełniające historię komisarza Adama Kruka.

Infamia: Kto zagra w nowym serialu Netfliksa?

REKLAMA

W obsadzie "Infamii" znaleźli się m.in.: Zofia Jastrzębska, Sebastian Łach, Magdalena Czerwińska, Kamil Piotrowski. Za scenariusz odpowiadają Dana Łukasińska, Anna Maliszewska, Julita Olszewska. Na razie nie wiadomo, kiedy "Infamia" miałaby pojawić się na Netfliksie, natomiast ma trafić na platformę jeszcze w tym roku. W sieci dostępny jest zwiastun serialu. Na razie nie wiadomo, kiedy produkcja trafi na platformę. Wiadomo jedynie, że będzie to w tym roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA