REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Polski hicior doczeka się sequela po 25 latach. "Fuks 2" z pierwszym zwiastunem

Nostalgia napędza nie tylko Hollywood, ale również polskie kino. W sieci właśnie wylądował zwiastun kontynuacji rodzimej komedii, która w 1999 roku podbiła serca widzów. Zgodnie z zasadą sequeli w "Fuksie 2" będzie szybciej, mocniej i zabawniej niż poprzednio. Tak przynajmniej zapowiada udostępnione wideo.

30.10.2023
14:01
fuks 2 zwiastun premiera
REKLAMA

Pamiętacie jeszcze Aleksa Bagińskiego w wykonaniu Macieja Stuhra? W "Fuksie" z 1999 roku hucznie świętował on swoje 18. urodziny. Odpalił ładunek wybuchowy, ukradł samochód, przyczynił się do rozbicia dwóch radiowozów i stuknął na grubą kasę szemranego biznesmena. Po co? Dla kobiety oczywiście. Teraz jest ojcem, a syn chce pożyczyć od niego samochód na randkę. Wiecie, jak to się skończy?

W "Fuksie 2" mamy się przekonać, czy Maciej grany przez Macieja Musiała odziedziczył po ojcu brawurowy charakter. Od premiery jedynki minęło już prawie ćwierć wieku i technologia filmowa poszła mocno naprzód. Dlatego spodziewajcie się o wiele większej rozpierduchy. Zwiastuje ją teaser, który właśnie wylądował w sieci.

O polskich komediach więcej poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Fuks 2 - zwiastun kontynuacji kultowej polskiej komedii gangsterskiej

Reżyser Maciej Dutkiewicz nie serwuje nam w "Fuksie 2" zwykłej kontynuacji zakurzonego hitu. Sięga bowiem po formułę requeli (reboot/sequel), dzięki której zadba, aby fani pierwszej części poczuli znajomy klimat, a jednocześnie może wprowadzić nowych bohaterów i serwować widzom atrakcje na o wiele większą skalę.

REKLAMA
Fuks 2 - zwiastun - premiera

Prócz Macieja Stuhra do znanej z pierwszej części roli powraca również Janusz Gajos. W nowej gwardii obok Macieja Musiała zobaczymy natomiast m.in. Katarzynę Sawczuk czy Paulinę Gałązkę. W obsadzie znalazło się również miejsce na Cezarego Pazurę i Sonię Bohosiewicz. Czy "Fuksowi 2" uda się osiągnąć podobnie kultowy status, co oryginałowi? Na razie musimy uzbroić się w cierpliwość, bo film trafi do kin dopiero w przyszłym roku.

Premiera filmu "Fuks 2": 12 stycznia 2024 roku w kinach.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA