REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Gabby Petito nie żyje. Policja znalazła ciało młodej blogerki i poszukuje jej narzeczonego

22-letnia Gabby Petito razem ze swoim narzeczonym wyruszyli w podróż po USA. Nie wróciła z niej, w przeciwieństwie do jej partnera, który wynajął adwokata i jest poszukiwany na Florydzie. Czy był zamieszany w śmierć blogerki?

20.09.2021
11:52
gabby petito blogerka nie zyje poszukiwania brian laundrie
REKLAMA

Rodzina zgłosiła zaginięcie Gabby Petito 11 września. Wcześniej wybrała się z o rok starszym Brianem Laundrie ze wschodniego wybrzeża na zachód. W sierpniu założyli kanał na YouTube Nomadic Static, na którym mieli relacjonować swoje marzenie: zwiedzanie parków narodowych USA oraz życie w ciągłej podróży jak współcześni nomadzi.

Para jeździła Fordem Transitem Connect przerobionym na kampera. To w ostatnich latach bardzo popularny trend wśród młodych ludzi – również w Polsce. Kampervan jest mikro-domem na kółkach, który pozwala na samowystarczalność i mieszkanie, gdzie dusza zapragnie.

REKLAMA

Gabby Petito była blogerką, która ze swoim narzeczonym zwiedzała Stany w przerobionym vanie.

W jedynym filmiku na ich kanale, pokazują, jak tzw. van life wygląda w praktyce. Został opublikowany 19 sierpnia. Widzimy na nim wnętrze pojazdu oraz pierwsze miejsca, które odwiedzili.

Gabby Petito wrzuciła ostatni post na Instagram 26 sierpnia. Zdjęcie zostało wykonane w Ogden w stanie Utah. Jest na nim uśmiechnięta, trzyma w dłoniach dynię z włóczki i życzy wesołego Halloween. Nic nie zwiastowało, że kilka tygodni później, policja będzie poszukiwać jej ciała. Komentarze internautów w mediach społecznościowych jeszcze sprzed kilku dni życzą jej szczęśliwego powrotu do domu.

To, co w mediach społecznościowych wydawało się szczęśliwym życiem, mogło wyglądać zupełnie inaczej. Do sieci trafiło nagrania z 12 sierpnia, kiedy policja zatrzymała ich do policyjnej kontroli w stanie Utah. Gabby Petito była zalana łzami. Brian tłumaczył funkcjonariuszowi, że to zwykła kłótnia, która była efektem męczącej, wielomiesięcznej podróży.

Policja udostępniła film z kontroli, na której widzimy zapłakaną Gabby.

Policjant zaznaczył w raporcie, że na ciele mężczyzny były ślady przemocy fizycznej (Gabby Petito wyznała, że spoliczkowała narzeczonego i zadrapała go smartfonem), ale para zapewniała, że się kochają i wszystko jest okej. Polecił im, by spędzili noc osobno – ona w w vanie, a on w hotelu.

1 września do domu kampervanem wrócił tylko Brain Laundrie. Zachowanie 23-latka było co najmniej dziwne, bo odmówił składania żadnych wyjaśnień policji, a niedługo później wynajął adwokata. Rodzina Gabby Petito apelowała, by pomógł im szukać dziewczyny, ale ten przepadł jak kamień w wodę.

Po kilkunastu dniach po powrocie z wycieczki wziął plecak i ruszył do położonego obok rezerwatu przyrody. Jest poszukiwany przez służby na Florydzie. Rodzina zgłosiła jego zaginięcie w piątek (17 września), a jego adwokat także nabrał wody w usta.

Partnerzy są często pierwszymi osobami, na których organy ścigania skupiają swoją uwagę w takich przypadkach. Ostrzeżenie, że "każde słowo zostanie użyte przeciwko tobie" jest prawdziwe, niezależnie od tego, czy mój klient miał coś wspólnego z zaginięciem pani Petito.

— mówił w oświadczeniu adwokat Steven Bertolino.

Ostatnią wiadomość Gabby wysłała 30 sierpnia. Brzmiała: „No service in Yosemite” (pl. „nie ma zasięgu w Yosemite” – park narodowy w środkowej Kalifornii). Nie wiadomo, czy to ona napisała smsa, ale jej mama nie miała z nią kontaktu przez kilka dni. Tłumaczyła to sobie tym, że pewnie się wspina po górach i dlatego nic nie pisze.

Brian nie powiedział rodzinie Gabby Petito, gdzie ją ostatnio widział lub gdzie się znajduje, a także dlaczego ją zostawił i wrócił sam do domu jego rodziców w North Port (Floryda), gdzie wspólnie mieszkali. Policjanci nie mogli od razu przeszukać mieszkania, ponieważ nie mieli wystarczających dowodów na możliwość popełnienia przestępstwa. Skonfiskowali za to ich vana.

Mijały dni, ale Gabby Petito dalej nie wracała. W końcu rodzina zgłosiła zaginięcie – 10 dni po powrocie Briana. Poszukiwania zostały zawężone do parku narodowego Grand Teton w Wyoming. Śledczy podejrzewali, że właśnie tam ostatnio przebywała ostatnio blogerka. Niestety to właśnie tam odnaleziono w niedzielę, 19 września, ciało młodej dziewczyny, która odpowiadała opisowi Gabby Petito.

— Pełna identyfikacja kryminalistyczna jeszcze nie została zakończona, więc nie możemy jeszcze na 100 procent potwierdzić, że jest to ciało Gabby — powiedział agent FBI Charles Jones. Dodał, że nie ustalono jeszcze przyczyny śmierci. Jej tata niedługo po konferencji FBI wrzucił post na Twittera ze zdjęciem córki.

REKLAMA

Brain Laundrie nie jest w tym momencie podejrzewany o morderstwo, ale jest osobą, w kręgu zainteresowania kryminalnych. Trwają szeroko zakrojone poszukiwania mężczyzny i pewnie dopiero wtedy dowiemy się jak i dlaczego zmarła 22-letnia Gabby Petito.

* Zdjęcie główne: www.instagram.com/gabspetito

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA