REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Wonder Woman zagra Irenę Sendlerową. 7 rzeczy, które sprawiają, że Gal Gadot to wyjątkowa aktorka

Gal Gadot dała się poznać światu jako Wonder Woman, ale za niedługo zagra inną superbohaterkę, tym razem z prawdziwego świata – Irenę Sendlerową.

15.10.2019
18:02
Gal Gadot irena sendlerowa
REKLAMA
REKLAMA

Gal Gadot zagra Irenę Sendlerową

Zacznijmy od informacji, która zainspirował mnie do napisania poniższego tekstu. Nie jest niczym nowym fakt, że popularni aktorzy prędzej czy później dochodzą do punktu, w którym starają się wyjść poza schemat swoich ról i spróbować czegoś bardziej ambitnego. Ale w przypadku Gadot rola Sendlerowej jest odważnym krokiem.

Gal nie ma wielkiego doświadczenia w aktorstwie (planowała w ogóle porzucenie tego fachu, i gdyby nie sukces „Wonder Woman” pewnie by to zrobiła). Jej filmowy debiut to 2009 rok i drugoplanowa rola Gisele w czwartej odsłonie „Szybkich i wściekłych”. Od tamtej pory trzymała się głównie kina rozrywkowego (komedie, filmy akcji), a ukoronowaniem tej drogi stała się właśnie „Wonder Woman”.

Sam jestem ciekaw, jak poradzi sobie z pełnoprawną rolą dramatyczną i jak odnajdzie się dramacie od II wojnie światowej. Irena Sendlerowa, gwoli przypomnienia, to polska bohaterka, która podczas okupacji była koordynatorką i aktywną uczestniczką ratowania życia tysiącom dzieci i dorosłych, wyprowadzając ich z warszawskiego getta. Co ważne, Gal Gadot będzie też producentką (wraz ze swoim mężem) filmu o Sendlerowej.

Zagrała Wonder Woman – najlepszą superbohaterkę w historii kina.

Wonder Woman

Nie żeby Gal Gadot miała w tym względzie jakąś wielką konkurencję, niestety. Ale fakt faktem, nawet gdy na popkulturowym horyzoncie pojawi się więcej kobiecych superbohaterów Wonder Woman zawsze będzie zajmować szczególne miejsce. Wszystko dzięki rozbrajającej uroczej naiwności idącej w parze z siłą (nie tylko fizyczną), dojrzałością, mądrością i niezwykłą empatią. Gal fantastycznie oddała te wszystkie emocje, kompletnie zaskakując mnie tak przekonującym wachlarzem kreacji aktorskiej. To niby kino superbohaterskie, ale nie oznacza to, iż wystarczy przejść treningi, założyć kostium i tyle.

Gal Gadot ma babcię w Polsce.

Pomimo tego, że żyjemy w czasach globalizmu, nie oznacza to wcale spadku znaczenia patriotyzmu lokalnego. Zawsze to cieplej się na sercu robi, gdy ma się świadomość, że Wonder Woman nie tylko pielęgnuje swoje relacje z babcią, ale też, że ta mieszka sobie w Warszawie, a Gal co jakiś czas ją odwiedza. Tym bardziej, że związki rodziny Gal z Polską i Warszawą są podszyte bólem związanym z wydarzeniami z II wojny światowej. W styczniu tego roku aktorka wspominała na swoim profilu na Instagramie swojego dziadka Abrahama, którego cała rodzina została wymordowana podczas Holocaustu.

Znając te wątki rodzinnej historii Gal, nietrudno się domyślić, dlaczego zdecydowała się na wyprodukowanie filmu o Irenie Sendlerowej

Wspiera polskie kino.

Jeszcze przed amerykańską premierą „Zimnej wojny” Pawła Pawlikowskiego, a już po obejrzeniu filmu na jednym z festiwali, Gal Gadot była jedną z pierwszych ambasadorek tego dzieła. Również aktywnie polecając polski film na swoim profilu na Instagramie, doceniając jego intymność, piękne zdjęcia i świetne kreacje aktorskie Tomasza Kota oraz Joanny Kulig.

Służyła w wojsku.

gal gadot wojsko

Gal Gadot urodziła się i żyje nadal w Izraelu, co oznacza, że musiała odbyć obowiązkową (także dla kobiet) dwuletnią służbę wojskową w Wojennych Siłach Izraela. Tam nauczyła się walki, a także posługiwania się bronią. To później otworzyło jej drzwi do roli Gisele w „Szybkich i wściekłych” (czasem koleje losu układają się naprawdę przedziwnie).

Sprawiła, że po raz pierwszy w życiu chciałem obejrzeć klip Maroon 5.

Wprawdzie Gal pojawiła się w klipie do utworu Girls Like You na parę chwil, ale nie liczy się ilość, tylko jakość. Te parę momentów, gdy Gadot  tańczy u boku Adama Levine’a w rytm kawałka, rozświetliły cały ten teledysk.

REKLAMA

Studiowała prawo

Last but not least. Kto powiedział, że nie można zrobić dziś kariery filmowej po tym, jak studiowało się prawo? W dodatku Gal należała do tych nielicznych osób, które nie chwaliły się tym faktem. Kto wie, zapewne gdyby jej kariera aktorska nie wypaliła, realizowałaby się w tej dziedzinie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA