REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Audiobooki

Przygotujcie się na niezwykłą dźwiękową podróż. Audioteka prezentuje audioserial science-fiction „Galaktyka”

Ziemia jest zniszczona. Stało się. Nie posłuchaliśmy i zrobiliśmy zbyt mało, by temu zaradzić. Udało się nam jednak skolonizować nadającą się do zamieszkania planetę o nazwie Tercja.

27.11.2020
19:19
Galaktyka - audiobook science-fiction / materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA

Tak oto prezentuje się punkt wyjścia do najnowszej superprodukcji serwisu Audioteka. Tym razem serwis przygotował nie lada atrakcję dla fanów gatunku science-fiction. Twórca „Galaktyki”, scenarzysta i pisarz Wojtek Miłoszewski, wiele uwagi poświęcił nie tylko o zadbanie o przekonujący scenariusz i dialogi, ale też wziął sobie za cel, by w warstwie dźwiękowej zaoferować słuchaczom prawdziwą podróż w czasie i przestrzeni. W ten sposób znane z filmów sci-fi efekty specjalne, w wersji audiobookowej udało się zamienić na fascynujące i równie atrakcyjne efekty dźwiękowe.

Cały pierwszy odcinek serii możecie odsłuchać poniżej:

„Galaktyka” była dla mnie wyzwaniem z dwóch powodów, po pierwsze do tej pory nie stworzyłem niczego w gatunku science-fiction. Po drugie scenariusz produkcji audio wymaga nieco innego przygotowania i przeniesienia punktów uwagi. W typowej powieści rzadko zwracam uwagę na dźwięki. Tutaj musiałem jednak zadbać o to, aby poza samym dialogiem, w tle ciągle wybrzmiewały odgłosy natury czy dźwięki innych urządzeń. Tak, aby całość sprawniej udało się przekuć w słuchowisko. Czy to się udało? To już pozostawiam ocenie słuchaczy – opowiada Wojtek Miłoszewski, autor scenariusza.

REKLAMA

W głównych głosowych rolach wystąpią Kamil Kula, Marianna Kowalewska, Krzysztof Stelmaszyk, Krzysztof Wakuliński oraz Marta Wągrocka.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA