REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Gangsterski Peaky Blinders dołącza do ramówki BBC Two

Fabuła serialu będzie koncentrować się na losach brytyjskiej rodziny Shelby aka „Peaky Blinders”, której sposobem na życie jest szeroko rozumiana „gangsterka”. Akcja będzie mieć miejsce w Birmingham (drugim co do wielkości mieście Wielkiej Brytanii), po zakończeniu I wojny światowej, kiedy komuniści szykują się do rewolucji w całej Europie, a szajki brytyjskich kryminalistów walczą o przetrwanie.

06.09.2013
16:40
Gangsterski Peaky Blinders dołącza do ramówki BBC Two
REKLAMA

Gang „Peaky Blinders” (nazwa pochodzi od ukrytych żyletek w kaszkietach) jest prowadzony przez bezwzględnego Tommy’ego Shelby (Cillian Murphy). Nieuchwytnemu kryminaliście, tym razem stanie na drodze szef policji C. I. Campbell (Sam Neill) - sprowadzony z Belfastu specjalnie po to, żeby zająć się rodziną Shelby.

Serial będzie sześcio odcinkową opowieścią stworzoną przez Stevena Knighta (Dirty Pretty Things, Eastern Promises). Premiera 12 września na antenie BBC Two. Przypomnijmy, że z serii „gansgterka i prohibicja” mamy już Boardwalk Empire od HBO oraz planowany grudzień serial Mob City ze stajni TNT.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA