REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

HBO zaprasza do Neapolu z lat 50. Genialna przyjaciółka - zwiastun

HBO zaprezentuje w listopadzie nowy europejski serial pt. Genialna przyjaciółka. Tytuł jest adaptacją pierwszej z czterech powieści bestsellerowego cyklu Eleny Ferrante.

04.10.2018
17:53
genialna przyjaciolka
REKLAMA
REKLAMA

Serial Genialna przyjaciółka pokazywany był na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Opowiada on o wieloletniej przyjaźni dwóch kobiet. Punktem wyjścia jest moment, w którym z życia sześćdziesięcioletniej Eleny Greco znika jej najbliższa przyjaciółka. Kobieta zaczyna opisywać ich wspólną historię. Elena poznała Raffaellę Cerullo, zwaną Lilą, w pierwszej klasie szkoły podstawowej w 1950 r. Akcja serialu toczy się w Neapolu na przestrzeni ponad 60 lat.

Genialna przyjaciółka składać się będzie z ośmiu odcinków.

Historia jest adaptacją pierwszej powieści z bestselerowego cyklu czterech książek Eleny Ferrante. Pod tym pseudonimem kryje się tajemnicza postać pisarki lub pisarza włoskiego pochodzenia. Ferrante od lat ukrywa swoją tożsamość. Istnieje teoria, że to nie jedna osoba, a grupa pisarzy.

Reżyserem serialu Genialna przyjaciółka jest Saverico Costanzo (Private, Samotność pierwszych liczb, Złaknieni). W głównych rolach młodych Eleny i Lili w dzieciństwie wystąpią debiutantki Elisa Del Genio i Ludovica Nasti. Nastoletnią Elenę zagra Margherita Mazzucco, a Lilę - Gaia Girace. W obsadzie serialu wystąpią zawodowi aktorzy i naturszczycy, a także wybrani uczniowie z lokalnych szkół.

REKLAMA

Genialna przyjaciółka - kiedy premiera?

Premiera pierwszego odcinka serialu HBO Genialna przyjaciółka zaplanowana jest na 19 listopada o godzinie 20.10 w HBO. Od rana tego samego dnia będzie on także dostępny w serwisie HBO GO. Drugi odcinek będzie miał swoją premierę już dzień później – od rana w HBO GO oraz o godzinie 20.10 na antenie HBO. Premiery kolejnych odcinków odbywać się będą według takiego samego harmonogramu - w poniedziałki i wtorki o tej samej porze.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA