REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Geniusz będzie miał drugi sezon. Tym razem poznamy biografię Pabla Picassa

Pierwszy odcinek Geniusza, opowiadający o życiu Einsteina, recenzowaliśmy zaraz po premierze. Już niedługo cała seria dotrze do finału i będzie to koniec historii o genialnym fizyku. Jednak National Geografic nie żegna się z widzami. Drugi sezon antologii będzie biografią wybitnego artysty, Pabla Picassa.

22.06.2017
13:16
Pablo Picasso będzie bohaterem drugiego sezonu serialu Geniusz
REKLAMA

Dziesięcioodcinkowa seria o Albercie Einsteinie będzie miała swój finał już 26 czerwca, a fani na całym świecie z pewnością będą tęsknić za wyjątkowym naukowcem. Ja, mimo wszystko, bardzo się z tego finału cieszę, bo uwielbiam, gdy seriale stanowią zamkniętą całość, zwłaszcza, gdy podstawą fabuły jest biografia. Nawet tak bogate życie, jak to Einsteina, musi znaleźć swój filmowy finał.

REKLAMA

Dla wszystkich, którzy zatęsknią za wspaniałą przygodą od National Geographic, przychodzi pocieszenie.

Kolejny sezon Geniusza będzie opowiadał o historii Pabla Picassa i muszę przyznać, że jestem tym faktem bardzo podekscytowany.

45 milionów widzów pierwszej serii, to naprawdę świetny wynik i trudno byłoby nie spodziewać się kolejnej odsłony.

Niełatwe życie artysty

Mimo, iż na życiu Einsteina ciążyło widmo II Wojny Światowej i wszystkich dramatów z nią związanych, to opowieść o Picassie może być o wiele bardziej emocjonująca.

Picasso class="wp-image-87904"
REKLAMA

Wojna domowa w Hiszapnii, Druga Wojna Światowa, rodzący się na wschodzie komunizm, a do tego życie wśród artystycznej bohemy Paryża - to tylko zarys teł, które może sportretować serial. Trudno wskazać drugiego malarza, który odcisnąłby tak silne piętno na dwudziestowiecznej sztuce. Ponadto bogate życie uczuciowe i erotyczne, a także zainteresowanie polityką mogą być silnymi bodźcami do snucia opowieści. Ja osobiście (to chyba próżność) chciałbym zobaczyć wizytę Picassa w komunistycznej Polsce w 1948 roku.

Jako wielki fan Duchów Goi (od Milosa Formana) liczę na to, że uda się przynajmniej zarysować portret artysty w burzliwych czasach, a do tego niezbędny będzie aktor, który udźwignie ten ciężar. Alberta Einsteina grał Geoffrey Rush i mam nadzieję, że w przypadku drugiego sezonu, twórcy znajdą równie genialnego odtwórcę. Zważając na to, że ekipa tworząca kolejną część serii nie zmieni się zanadto, to myślę, że mogę spać spokojnie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA