REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Nie żyje gwiazdor serii „Dynastia” i filmu „Houston, mamy kłopoty”. Geoffrey Scott miał 79 lat

W 2020 roku przyszło nam pożegnać wielu popularnych aktorów znanych z szeregu ikonicznych produkcji. Wszystko wskazuje na to, że najbliższe miesiące nie będą pod tym względem inne. Właśnie wyszło na jaw, że w wieku 79 lat zmarł Geoffrey Scott znany z występów w kultowej telenoweli „Dynastia”.

03.03.2021
17:47
Geoffrey Scott nie żyje. Kogo w serialu Dynastia grał popularny aktor?
REKLAMA
REKLAMA

Oryginalna „Dynastia” doczekała się dziewięciu sezonów w latach 1981-1989. Geoffrey Scott nie występował w produkcji przez cały okres jej istnienia, bo po raz pierwszy pojawił się tam jako Mark Jennings w 3. sezonie. Pierwszego męża Krystle Carrington grał łącznie przez dwa lata w 45 epizodach. Do momentu aż jego bohater został zamordowany w tajemniczych okolicznościach. Urodzony w Hollywood aktor występował również w kilku innych popularnych telenowelach i sitcomach takich jak „Szpital miejski”, „Jeden z dziesięciu”, „Dark Shadows”, „Where The Heart Is” i „Statek miłości”. W wielu kolejnych pojawiał się gościnnie (można wymienić m.in. „Świat według Bundych” i „Słoneczny patrol”).

Jego role w pełnometrażowych filmach ograniczyły się do kilku pojedynczych ról i małych cameo. Do najgłośniejszych produkcji z jego udziałem można natomiast zaliczyć „Houston, mamy kłopoty”, „Nazajutrz” z Jane Fondą i Jeffem Bridgesem oraz „Pod kryształowym jeziorem”. Ostatni raz na dużym ekranie pojawił się w filmie „Hulk” z 2003 roku, gdzie zagrał prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Stosunkowo skromny dorobek w Hollywood wynika natomiast z faktu, że Geoffrey Scott był przez wiele lat gwiazdą telewizyjnych reklam.

REKLAMA

W latach 70., 80. i 90. wystąpił łącznie w ponad setce reklamówek. Można go było zobaczyć w nagraniach takich marek jak Malboro, Camel i Old Spice. Był więc dla wielu Amerykanów oglądających namiętnie telewizję synonimem prawdziwego mężczyzny. Jak podaje portal Hollywood Reporter, Scott zmarł 23 lutego z powodu choroby Parkinsona. Stało się to zaledwie dzień po tym jak świętował 79. urodziny. O śmierci męża amerykańskie media poinformowała Cheri Catherine Scott.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA