REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

George R. R. Martin publikuje kolejny fragment swojej książki, tym razem z The World of Ice and Fire

George R. R. Martin dopiero co pokazał fragment z The Winds of Winter, a już na fanów pisarza fantasy czeka kolejny tekst. Nie, nie jest to długo wyczekiwana kolejna część Pieśni Lodu i Ognia, ale fragment z The World of Ice and Fire, przewodnika po historii świata Westeros. Nie jest to może news na jaki wszyscy czekają, ale to też dobra nowina.

18.04.2014
11:04
Gra o tron
REKLAMA
World of Ice and Fire
REKLAMA

Na stronie georgemartin.com możecie przeczytać fragment, który traktuje o podboju Westeros przez Aegona Zdobywcę. Aegon, jako pierwszy zjednoczył Siedem Królestw i posadził ród Targaryen na tronie Westeros. Podbój nie dokonał się jednak w przeciągu jednego dnia, a rozłożony był na lata – co nam szczegółowo Martin oraz Elio M. Garcia Jr. i Linda Antonsson tłumaczą.

Aegon Targaryen’s conquest of the Seven Kingdoms did not take place in a single day. More than two years passed between Aegon’s landing and his Oldtown coronation . . . and even then the Conquest remained incomplete since Dorne remained unsubdued.

REKLAMA

Można się wściekać, że autor Pieśni Lodu i Ognia zajmuje się tyloma rzeczami, a nie potrafi się skupić, usiąść i wreszcie dokończyć swojego największego dzieła, ale przyznam, że ten krótki fragment The World of Ice and Fire zaciekawił mnie w wielkim stopniu. Przewodnik po świecie Pieśni Lodu i Ognia nie będzie jednak opisywać wyłącznie historii rodu Targaryen, ale także innych rodzin, z Siedmiu Królestw. Dodatkowo książka zawierać będzie mapy i piękne ilustracje autorstwa Michaela Gellatly. Światowa premiera The World of Ice and Fire: The Untold History of Westeros and the Game of Throne 28 października, ja już czekam z niecierpliwością na historię człowieka, który dosiadał smoki. 400-stronicową książkę możecie już teraz zamówić na Amazonie.

PS Na grafice z Aegonem możecie podziwiać, do jakich rozmiarów smoki Daenerys mogą jeszcze urosnąć.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA