REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Czy George R.R. Martin ujawnił fabułę spin-offa Gry o tron? Autor dzieli się propozycją tytułu serialu

Gra o tron dobiega końca, ale do głosu zaczynają dochodzić jej spin-offy. George R.R. Martin ostudził emocje fanów z powodu zamówienia przez HBO pilota pierwszej serii. Autor podzielił się także własną propozycją tytułu serialu.

12.06.2018
12:29
George R.R. Martin tytuł spin-offu
REKLAMA
REKLAMA

Choć w przyszłym roku obejrzymy ostatni sezon Gry o tron, to HBO nie zamierza porzucać świata Westeros. Mówi się o pięciu spin-offach kultowego serialu, jednak jak na razie stacja zamówiła pilot jednego z nich. Wiemy, że akcja ma toczyć się tysiące lat przed wydarzeniami z oryginalnego projektu, a na ekranie zobaczymy początki Białych Wędrowców i rodu Starków.

Teraz George R.R. Martin podał swoją propozycję tytułu.

Autor Pieśni Lodu i Ognia przyznał, że nic nie jest jeszcze ustalone, ale na swoim blogu opowiedział się za The Long Night. Według pisarza byłoby to idealne podsumowanie, choć wątpi on, by faktycznie stanęło na tej wersji. Ta propozycja zdradza jednak więcej informacji na temat samej fabuły. Jeśli faktycznie ten tytuł miałby odpowiadać wydarzeniom z serialu, to wówczas na ekranie oglądalibyśmy wspominaną w cyklu książek Długą Noc.

Czytelnicy wiedzą, że tym terminem określa się czas mroku podczas trwającej kilkadziesiąt lat zimy sprzed kilku tysiącleci. Mówi się, że wówczas ludzie rodzili się i umierali nie zobaczywszy wiosny. Długa Noc przyczyniła się do wielu niebezpieczeństw dla mieszkańców Północy, wśród których straszliwe mrozy były tylko jednym ze zmartwień. Prawdziwą groźbę stanowiły lodowe olbrzymy oraz Inni, znani w serialu jako Biali Wędrowcy.

George R.R. Martin tytuł spin-offu class="wp-image-172189"

Nieprzyjaciołom stawiali opór Pierwsi Ludzie pod wodzą legendarnego Azora Ahai. Jednak w obliczu niemal nieśmiertelnych wrogów wielu zdezerterowało, wobec czego heros zwrócił się o pomoc do Dzieci Lasu. Sojusz z nimi umożliwił zjednoczenie ludzi oraz pokonanie Innych w Bitwie Świtu. Mniej więcej w tym czasie Brandon Stark, znany też jako Bran Budowniczy, dał początek jednemu z największych rodów Westeros. Pierwszy Król Północy nakazał budowę Winterfell oraz Muru, a także przekazał wiele ziem zakonowi strzegącemu granicy z dzikimi terenami, znanego jako Nocna Straż.

Ukazanie tych wydarzeń w spin-offie Gry o tron może być strzałem w dziesiątkę.

Oczywiście uniwersum obfituje w wiele potencjalnych tematów do rozwinięcia, jak choćby podbój Aegona Zdobywcy, rebelia Roberta czy Taniec Smoków. Jednak osadzenie akcji kilka tysięcy lat przed znanymi wydarzeniami, gdzie zobaczymy postaci znane jedynie z legend lub ich potencjalnych nowych wcieleń, stwarza nowe możliwości dla twórców serialu. Długa Noc to zupełnie inna era niż ta, w której istnieje Siedem Królestw. Pierwsi Ludzie zmagają się ze stworzeniami, które nie występują w czasie Gry o tron. Cała historia Westeros dopiero się tworzy. Poza tym pomysł rozwinięcia genezy Białych Wędrowców czy Nocnej Straży powinien przypaść do gustu wszystkim fanom hitu HBO.

George R. R. Martin tytuł spin-offu class="wp-image-172192"
REKLAMA

George R.R. Martin będzie nie tylko konsultantem na planie spin-offu, ale także osobą współodpowiedzialną za tworzenie fabularnych fundamentów. Showrunnerką serialu będzie Jane Goldman, odpowiedzialna m.in. za serię Kingsman.

Finałowy sezon Gry o tron zobaczymy w 2019 r.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA