REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Przenieś się do PRL-u z Michałem Koterskim. Rusza casting na statystów do filmu „Gierek”

Nie tak dawno poznaliśmy część obsady nadchodzącego filmu o Edwardzie Gierku, jednym z najbardziej kontrowersyjnych I sekretarzy KC PZPR. A już teraz możecie stać się częścią projektu, bo twórcy właśnie poszukują statystów.

20.07.2020
16:40
gierek statysci casting
REKLAMA
REKLAMA

W zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że w tytułową rolę w „Gierku” wcieli się Michał Koterski. Mogliśmy też zobaczyć jak aktor prezentuje się w charakteryzacji, co wywołało niemały szum medialny. Syn słynnego reżysera dzięki Joannie Szołtysek do złudzenia przypomina pierwowzór swojego bohatera, co z pewnością przyciągnie do kin dużą rzeszę widzów. Żonę polityka zagra natomiast Małgorzata Kożuchowska. Prócz wymienionych nazwisk na ekranie zobaczymy również Rafała Zawieruchę, Natalię Lesz, Antoniego Pawlickiego, Jana Frycza i Mikołaja Roznerskiego.

Za kamerą staną Michał i Wojciech Węgrzynowie (duet, których „Proceder” i „Wściekłość” możecie zobaczyć na Netfliksie). Głownym scenarzystą projektu jest natomiast Michał Kalicki, a współscenarzystami Krzysztof Tyszowiecki i Rafał Woś. To ci twórcy przeniosą nas do tzw. dekady Gierka, czyli lat 1970-1980, kiedy to nastąpił w naszym kraju dynamiczny rozwój gospodarczy, a w sklepach pojawiły się wcześniej niedostępne produkty. Jeśli razem z nimi chcecie trafić do tego złotego w PRL-u okresie, teraz macie ku temu okazję.

Rusza casting na statystów do filmu „Gierek”

Zdjęcia rozpoczną się już 27 lipca w województwie śląskim i odbędą się w Katowicach, Zawierciu oraz Dąbrowie Górniczej. W sieci właśnie pojawiła się informacja, że twórcy poszukują statystów chętnych do wzięcia udziału w projekcie. Na portalu OLX czytamy:

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, bez widocznych tatuaży i piercingu, Panie i Panów z dłuższymi włosami. Mile widziani Panowie z bujnym zarostem gotowi na pozostawienie tylko bokobrodów i/lub wąsów.

Jeśli spełniacie te wymagania, śmiało aplikujcie. Doświadczenie w pracy przed kamerą nie jest wymagane, a organizatorzy gwarantują wspaniałą przygodę i dodatkowe wynagrodzenie. Kalendarz zdjęć prezentuje się następująco:

  • 30 lipca - Dąbrowa Górnicza (tylko pary w wieku 25-60 lat)
  • 2 sierpnia - Katowice
  • 7 sierpnia - Dąbrowa Górnicza (tylko panowie w wieku 20-65 lat)

Żeby trafić przed kamerę należy w zgłoszeniu na stronie OLX napisać, który dzień was interesuje oraz przesłać zdjęcie twarzy i sylwetki wraz z danymi kontaktowymi (nr telefonu, imię nazwisko).

REKLAMA

„Gierek” trafi do kin w przyszłym roku. Premiera została zapowiedziana na 15 października 2021 roku.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA