REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka /
  3. YouTube

Giorgio Moroder remiksuje Coldplay

Legendarny producent, współtwórca italo disco, Giorgio Moroder - znany, między innymi, ze współpracy z Donną Summer w latach '70-tych i '80-tych - zremiksował brytyjskich rockersów z Coldplay. Efekt jest interesujący, i piorunujący zarazem.

23.04.2014
9:53
Giorgio Moroder remiksuje Coldplay
REKLAMA

Giorgio Morodera możecie kojarzyć z klasyków disco - zrobił, między innymi, I Feel Love Donny Summer, któro przyczyniło się do odrodzenia muzyki disco: kiedyś mocno organicznej, od czasu pojawienia się tego europejskiego kompozytora, zdecydowanie bardziej elektronicznej. Producent, który naprawdę nazywa się Hansjörg Moroder i ma już 73 (!) lata, wziął na tapetę kawałek Midnight. Jego oryginalna wersja znajdzie się na płycie Midnight, której premiera przewidziana jest na 16. maja tego roku (czyli już za 3 tygodnie). Numer ten jest naprawdę zdumiewający - zwłaszcza biorąd pod uwagę, że zrobił go już ponadsiedemdziesięciolatek. Artyzm i finezja elektroniki, którą - pomimo dość podeszłego, zwłaszcza jak na klubowe klimaty - wciąż czuje włoski producent, robi wrażenie. Choć Moroder jest już weteranem, spokojnie mógłby nauczyć produkcji wielu ludzi, którzy są od niego 3 razy młodsi.

REKLAMA

Kawałek możecie sprawdzić poniżej. Pod nim zaś - wersja oryginalna utworu brytyjskich rockersów z Coldplay. Gorąco polecam.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA