REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Głupi i głupszy" spotkają się po raz trzeci? Carrey i Daniels powrócą w głównych rolach

"Głupi i głupszy" powracają? I to nie w jakimś prequelu, czy animacji dla dzieci? Ma powstać trzecia część przygód Lloyda i Harry'ego, których znamy i pokochaliśmy niemal 30 lat temu. W głównych bohaterów ponownie wcielą się Jim Carrey i Jeff Daniels.

10.02.2023
9:04
głupi i głupszy 3 jim carrey
REKLAMA

Pokochaliśmy ich w "Głupim i głupszym" z 1994 roku. Bardzo szybko komedia ta stała się kultowa. Dlatego próbowano już zmonetyzować popularność Lloyda i Harry'ego. Niedługo po filmie powstał serial animowany dla dzieci. Na początku XXI wieku dostaliśmy natomiast prequel "Kiedy Harry poznał Lloyda". Niestety tytułowi bohaterowie mieli już twarze innych niż w oryginale aktorów. Niezbyt udana produkcja przeszła więc bez większego echa.

Na sequel kultowego filmu musieliśmy czekać równo 20 lat. W 2014 roku twórcy oryginału - bracia Farrelly - powrócili do świata "Głupiego i głupszego", a razem z nimi Jim Carrey i Jeff Daniels. Nie był to jakiś wielki hit, ale przy budżecie 50 mln dolarów zarobił 169 mln. Niecałą dekadę później, ktoś chyba doszedł do wniosku, że produkcja powinna dostać kontynuację.

REKLAMA

Głupi i głupszy 3 - Jim Carrey powróci do swojej roli

Informację o sequelu "Głupiego i głupszego" podał GiantFreakingRobot, powołując się na swoje zaufane i sprawdzone źródła. Nie są to więc doniesienia oficjalne, ale powinny rozpalić wyobraźnię fanów perypetii Lloyda i Harry'ego. W głównych rolach ponownie mamy bowiem zobaczyć Jima Carreya i Jeffa Danielsa. To bardzo dobra wiadomość dla miłośników tego pierwszego.

W zeszłym roku w rozmowie z "Access Hollywood" Jim Carrey stwierdził, że zamierza przejść na aktorską emeryturę. "Mam dość. Zrobiłem wystarczająco" - stwierdził słynny komik, zasmucając swoich fanów. Od tamtej pory pojawiły się jednak doniesienia, jakoby miał wziąć udział jeszcze w przynajmniej kilku projektach. W dodatku mowa jest o sequelach jego wcześniejszych filmów - "Bruce'a Wszechmogącego" i "Grincha: Świąt nie będzie". Jeśli w tych wszystkich informacjach jest ziarno prawdy, rzeczywiście może też powrócić do "Głupiego i głupszego".

REKLAMA
Głupi i głupszy bardziej - Jim Carrey

Nie wiadomo czy razem z Jimem Carreyem i Jeffem Danielsem do serii mieliby powrócić również bracia Farrelly. Niczego wspólnie nie wyreżyserowali od czasów "Głupiego i głupszego razem". Po tym filmie ich ścieżki się rozeszły i tak Peter, jak i Bobby zajęli się własnymi projektami.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA