REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Godzilla kontra wszystkie potwory świata. Nowy zwiastun „Godzilla: King of the Monsters” odkrywa karty

Film „Godzilla: King of the Monsters” ma być największym, najbardziej imponującym pojedynkiem ogromnych potworów w historii kina. Najnowszy zwiastun produkcji udowadnia, że na obietnicach może się nie skończyć. W trwającym ponad dwie minuty materiale pokazanych zostało mnóstwo potworów znanych z klasycznych filmów o Godzilli.

10.12.2018
20:45
godzilla: king of the monsters
REKLAMA
REKLAMA

Godzilla nie tak dawno obchodziła 64. urodziny. Okazja została hucznie uczczona. Na festiwalu filmowym w Tokio premierę miała nowa animacja o potworze zrobiona dla Netfliksa, zapowiedziano też powieść graficzną i ogłoszono, że wkrótce doczekamy się nowego materiału z „Godzilla: King of the Monsters”. Opublikowany dzisiaj trailer produkcji rozszerza dotychczasowe informacje o mnóstwo nowych wizerunków gigantycznych tytanów, które wystąpią w filmie.

Produkcja będzie częścią tzw. Monsterverse, czyli filmowego uniwersum, w skład którego wejdzie także sam King Kong.

Godzilla ewidentnie ma jednak na razie wystarczająco dużo kłopotów z przeciwnikami ze swoich własnych filmów. Na pierwszym zwiastunie pokazano jedynie fragmenty niektórych z nich. Od teraz wiemy już o wszystkich.

W „Godzilla: King of the Monsters” pojawią się trzy kaijū: King Ghidorah, Mothra i Rodan.

Ludzkość będzie jedynie niechętnym obserwatorem zniszczeń dokonywanych przez potężne istoty. Naocznym świadkiem walk będzie Madison Russell, córka Dr. Emmy Russell, czyli naukowca odpowiedzialnego za komunikowanie się z potworami. Obie zostaną porwane przez tajemniczą organizację, która będzie chciała przejąć władzę nad Godzillą i innymi stworami. Tymczasem reszta świata będzie chciała pozyskać pomoc tytułowego potwora, który według legend jest obrońcą równowagi i natury na świecie.

REKLAMA

Na ten moment nie wiadomo, który plan przyniesie skutek, ale na pewno jego wynikiem będzie pojedynek Godzilli i trzygłowego smoka, zwanego King Ghidorah. Na ekranie pojawią się także gigantyczny latający pterozaur Rodan oraz ćma Mothra. W wielu późniejszych filmach Mothra współpracowała z Godzillą w obronie Ziemi, ale nie wiadomo, czy teraz również tak będzie. Zaprezentowane w materiale wideo fragmenty pojedynków między kaijū robią wrażenie, lecz niepokoi fakt, że większość z nich toczy się w ciemności zza której widać niewiele szczegółów. Pozostaje mieć nadzieję, że to tylko zasłona dymna typowa dla zwiastunów.

„Godzilla: King of the Monsters” trafi do kin w maju 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA