REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Komiksy

Godzilla hucznie obchodzi urodziny. Wkrótce premiera animacji Netfliksa, komiks i King of the Monsters

Godzilla pojawiła się do tej pory w ponad trzydziestu filmach. Potwór już jutro będzie obchodzić 64. urodziny i wszystko wskazuje na to, że będzie to rocznica szczęśliwa. Na horyzoncie szykuje się mnóstwo dzieł powiązanych z Godzillą.

26.10.2018
22:44
Godzilla
REKLAMA
REKLAMA

Godzilla zadebiutowała w filmie z 1954 roku w reżyserii Ishirō Hondy. Twórcy pierwszego obrazu o potężnym potworze żyjącym pod powierzchnią oceanu z pewnością nie sądzili, że ponad sześćdziesiąt lat później wciąż będą powstawały filmy o Godzilli. Oczywiście, postać przechodziła przez lata mnóstwo metamorfoz. Początkowo była symbolem nuklearnego wybuchu, który dotknął Japonię, potem dbającym o równowagę w naturze przeciwnikiem technologii, antybohaterem, a w kolejnych filmach wręcz pozytywnym herosem ratującym Ziemię przed innymi potworami.

Dzisiaj Godzilla jest jedną z najdłużej nadawanych filmowych serii oraz wielomilionową marką, która ma niewiele wspólnego z wczesnymi latami, a jeszcze mniej z campową naturą wielu późniejszych filmów. Dość powiedzieć, że od 2014 roku Godzilla doczekała się dwóch pełnometrażowych filmów oraz dwóch animacji na Netfliksie. Nic nie wskazuje na to, byśmy w następnych miesiącach mieli rzadziej oglądać potwora na dużym i małym ekranie.

Na trwającym właśnie festiwalu Tokyo Fest premierę będzie miał film animowany Netfliksa Godzilla: The Planet Eater.

To ostatnia część trylogii stworzonej przez Toho Animation i Polygon Pictures dla platformy VoD. Poprzednie dwie części Godzilla: Planeta Potworów i Godzilla: Miasto na krawędzi bitwy doczekały się mieszanych recenzji, ale cieszyły się wystarczającym zainteresowaniem wśród widzów, by serwis zdecydował się na wyprodukowanie The Planet Eater.

W międzyczasie trwają prace nad kontynuacją amerykańskiej Godzilii z 2014 roku. Jak poinformował serwis Screen Rant, nowemu filmowi będzie towarzyszyć komiksowy prequel zatytułowany Aftershock. Akcja powieści graficznej została umiejscowiona bezpośrednio po obrazie z 2014 roku. Godzilla zmierzy się w niej z oryginalnym potworem z głębin oceanu. To właśnie w komiksie zadebiutuje także postać doktor Emmy Russel, która ma pełnić kluczową rolę w produkcji Godzilla: King of the Monsters.

REKLAMA

Myślicie, że to koniec nowych wieści związanych z japońskim potworem? Nic bardziej mylnego. King of the Monsters będzie częścią wspólnego uniwersum gigantycznych monstrów. Następny film z serii ustawi naprzeciw sobie Godzillę i King Konga. Według informacji Hollywood Reporter do obsady produkcji dołączył Alexander Skarsgard. Aktor znany z portretowania klauna Pennywise'a tym razem sam będzie musiał przetrwać starcie z morderczymi istotami.

Godzilla: King of the Monsters trafi do kin 31 maja 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA