REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Dzieje się

Ludzie pokochali walki potworów. „Godzilla vs. Kong” bije rekordy box office i jest największym hitem w historii HBO Max

„Godzilla kontra Kong” na dniach stanie się największym globalnym kinowym hitem w okresie pandemii koronawirusa. Produkcja dystrybuowana przez wytwórnię Warner Bros. zarobiła już ponad 350 mln dolarów, a w międzyczasie pobiła też rekord oglądalności na HBO Max. Wszystko to pokazuje olbrzymie zapotrzebowanie na nowe filmy.

12.04.2021
18:44
Godzilla vs Kong hitem w kinach i na HBO Max, a my nadal tylko czekamy
REKLAMA
REKLAMA

Pandemia koronawirusa sprawiła, że cała branża filmowa musiała na nowo zdefiniować granice odróżniające kasowy hit od porażki. Prawdziwie dochodowych produkcji było bowiem niewiele, a nawet największe blockbustery nie były w stanie przekroczyć w USA granicy 60 mln dolarów pochodzących ze sprzedaży biletów. Udało się to dopiero teraz i dopiero filmowi „Godzilla vs. Kong”. Najnowsza część sagi o wielkich potworach od studia Legendary i wytwórni Warner Bros. już jest największym hitem pandemii w USA, a wkrótce przebije najlepszy dotychczasowy wynik w skali całego świata.

Film „Godzilla kontra Kong” zarobił ponad 357 mln dolarów w globalnym box office. Wkrótce wyprzedzi dotychczasowego rekordzistę – „Tenet”.

Do dogonienia produkcji Christophera Nolana pozostało tylko 8 mln dol. Nie ma więc wątpliwości, że Godzilla i King Kong zdołają wkrótce prześcignąć szpiegowskie sci-fi nie tylko w USA, ale też na pozostałych światowych rynkach. Zwłaszcza że spowolnienie zarobków filmu Adama Wingarda w 2. tygodniu od premiery nie było duże. A przecież wyniki byłyby jeszcze lepsze, gdyby „Godzilla vs. Kong” pojawił się też w większości krajów Europy i całym Stanach Zjednoczonych. Już w tej chwili mówi się jednak, że Warner Bros. zarabia na tej inwestycji, co wcale nie było pewne po bardzo miernych wynikach produkcji „Godzilla: Król potworów”.

Większość kin nadal nie może jednak normalnie funkcjonować. Nie inaczej jest w Polsce, gdzie przynajmniej do 18 kwietnia w mocy będzie lockdown zabraniający jakiejkolwiek działalności kinom studyjnym i wielkim sieciom multipleksów. W USA sytuacja pandemiczna wygląda nieco lepiej, ale tam z kolei film „Godzilla kontra Kong” można obejrzeć bez dodatkowych opłat na HBO Max. Chętnych do tego nie zabrakło. Jak podaje portal Deadline, film studia Legendary w swoim pierwszym weekendzie był najchętniej oglądanym tytułem w historii tej platformy.

REKLAMA

W ponad 3,6 mln gospodarstw domowych oglądano „Godzilla vs Kong” w weekend otwarcia przez co najmniej przez 5 minut na HBO Max.

To wynik nawet lepszy niż ten osiągnięty przez tytuły należące do DCEU – „Wonder Woman 1984” i „Ligę Sprawiedliwości Zacka Snydera”. W samym środowisku trwają jednak spory, czy Warner Bros. powinien się z tego cieszyć. Bo zainteresowanie takim tytułem na VOD zapewne byłoby duże również po zakończeniu dystrybucji kinowej, a straconych w ten sposób pieniędzy z box office'u nigdy się nie odzyska. Otwarte pozostaje też pytanie, jak późniejsza premiera na terytoriach opanowanych przez COVID-19 wpłynie na tamtejsze wyniki. Na ten moment nie wiadomo, kiedy film „Godzilla kontra Kong” pojawi się w Polsce i czy od razu trafi na VOD.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA