REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Magicy z Gorillaz nie przestają czarować. Sorcererz to nowy, świetny kawałek z The Now Now

Nie tak dawno Gorillaz zaskoczyli wszystkich fanów alternatywnych brzmień zapowiedzią nowego albumu. I to zaledwie kilkanaście miesięcy od wydania Humanz. Brytyjska grupa stworzona przez Damona Albarna i Jamie'ego Hewletta nie ma jednak zamiaru się zatrzymywać. Gorillaz właśnie opublikowali nowy utwór o tytule Sorcererz.

07.06.2018
21:49
gorillaz the now now
REKLAMA
REKLAMA

Promocja zapowiedzianej na 29 czerwca płyty The Now Now to istne szaleństwo. Gorillaz zaczęli dyskusję o albumie ujawnieniem dwóch pierwszych piosenek, Humility i Lake Zurich. Szybko okazało się, że dotychczasowy basista wirtualnej kapeli, Murdoc Nicclas nie pojawi się na nowej płycie. Podobno był „niedysponowany”.

Wkrótce potem Gorillaz ujawnili, że po wydarzeniach znanych z Humanz Murdoc trafił do więzienia.

Grupa rozkręciła więc własną akcję społecznościową pod hashtagiem #FREEMURDOC. W międzyczasie do zespołu dołączył jednak Ace, członek Gangreen Gang. Mało kto skojarzył z początku tę nazwę, tym bardziej w Polsce, gdzie nazywano ich Bandą Gangreniaków. Chodzi oczywiście o nastoletni gang, który rywalizował z Atomówkami w słynnej kreskówce Craiga McCrackena.

Damon Albarn podczas występów w BBC Radio 6 i Radio X potwierdził, że Ace to właśnie bohater animacji powstałej w latach 90. Twórca Gorillaz otrzymał oficjalną zgodę McCrackena na wykorzystanie wizerunku jednej z jego postaci:

Straciliśmy basistę, ponieważ jest w więzieniu. Ale Ace ma swego rodzaju duchowe pokrewieństwo z Murdokiem. Myślą podobnie. Jesteśmy ogromnymi fanami Atomówek i ich energii. A tak się składa, że ja znam twórcę tej kreskówki – zaznaczył Albarn.

REKLAMA

Gorillaz nie przestali też publikować nowej muzyki. Kolejnym utworem z The Now Now, który został udostępniony fanom jeszcze przed premierą jest Sorcererz. Nowa piosenka ma podobny wyluzowany nastrój jak Humility, a przy tym opiera się na fantastycznych elektronicznych bitach. Tekst piosenki to jedna wielka prośba o uspokojenie i przemyślenie swoich wewnętrznych wizji świata.

Gorillaz wystąpią w Polsce na festiwalu Open’er w Gdyni, 6 lipca 2018 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA