REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Czekacie na nową płytę Gorillaz? Zespół opublikował właśnie świetny teledysk

O albumie The Now Now słychać było pogłoski już od pewnego czasu. Na nową płytę zespołu nie musieliśmy czekać długo. Jeszcze w zeszłym roku Gorillaz powrócili po siedmioletniej przerwie albumem Humanz. Na podstawie wczesnych utworów można powiedzieć, że The Now Now zapowiada się jako wyluzowana, elektroniczna uczta.

01.06.2018
11:55
gorillaz humility
REKLAMA
REKLAMA

Gorillaz to animowany zespół stworzony przez muzyka Damona Albarna i rysownika Jamiego Hewletta w 1998 roku. Wirtualna kapela, w której skład wchodzą 2-D, Murdoc, Russel i Noodle, ma na swoim koncie już pięć albumów studyjnych. Na każdej płycie gościnnie występują różne muzyczne sławy, a styl Gorillaz podlega stałej ewolucji.

To samo można powiedzieć o dwóch opublikowanych właśnie piosenkach z nowej płyty – Humility i Lake Zurich.

Teledysk pierwszego z utworów utrzymany jest w spokojnej, zrelaksowanej atmosferze amerykańskiego wybrzeża. Jak to często bywa z klipami Gorillaz, animowane postaci przekładają się ze znanymi osobistościami. Na gitarze gra komik i muzyk Jack Black, a w teledysku pojawiają się też futbolista Alex Okafor i słynny perkusista, Remi Kabaka, który gra w szachy z Noodle.

W teledysku pojawiają się wszyscy pierwotni członkowie Gorillaz z wyjątkiem Murdoca Nicclasa, który jest podobno niedysponowany. Na basie zastępuje go członek Gangreen Gang o imieniu Ace. Zmiany w składzie zespołu to żadna nowość. Albarn i Hewlett często bawią się, wymyślając nowe elementy historii zespołu. Swego czasu Murdoc porwał 2-D, stworzył cyborga-klona Noodle, a gdy nie udało mu się znaleźć Russela, zrezygnował również z jego usług.

REKLAMA

Drugi opublikowany utwór, Lake Zurich to elektronika w najczystszym wydaniu. Utwór jest niemal pozbawiony wokalu i utrzymany w prostej konwencji, powtarzających się po sobie linii melodycznych. Według pierwszych zapowiedzi nowy longplay Gorillaz miał być bardzo mocno naładowany politycznymi odniesieniami. Póki co, trudno to zauważyć, ale zespół nieraz stosował już podobne zmyłki.

The Now Now zadebiutuje 29 czerwca. Niedługo później wysłuchać nowych utworów Gorillaz na żywo będą mogli polscy fani. Grupa pojawi się na festiwalu Open’er w Gdyni 6 lipca 2018 r.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA