REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Komiksy

Batman i Catwoman w liceum. Zwiastun powieści graficznej „Gotham High” to najdziwniejsze, co dzisiaj zobaczycie

Miał być serial animowany, a jest powieść graficzna. W sieci udostępniono zwiastun „Gotham High”, czyli opowieści o nastoletnich latach postaci znanych z uniwersum Batmana.

14.04.2020
11:09
Zwiastun Gotham High - powieść graficzna teen drama od DC
REKLAMA
REKLAMA

„Gotham High” początkowo miało być serialem animowanym. Niestety projekt w 2009 roku zaginął wśród innych planowanych opowieści z uniwersum Batmana. DC nie rozstało się z nim jednak w sposób ostateczny. 7 kwietnia 2020 roku swoją premierę miała bowiem powieść graficzna wydana pod szyldem DC Ink pod tym samym tytułem.

Fabuła „Gotham High” przenosi nas do liceum w Gotham.

Uczęszczają do niego nastoletni Bruce Wayne, Selina Kyle i Jack Napier. Jak wynika z opublikowanego trailera, jest to opowieść o trójkącie miłosnym między nimi, a całość utrzymana jest w charakterze teen drama.

Historia skupia się na losach wspomnianych bohaterów. Bruce Wayne został wydalony ze swojej szkoły z internatem i wraca do Gotham City. W pustej posiadłości prześladują go wspomnienia zabójstwa rodziców. Tymczasem Selina Kyle jest królową Gotham High i przyjaźni się z klasowym klaunem – Jackiem Napierem. Uczniami liceum wstrząsa jednak informacja o porwaniu jednego z ich kolegów.

Za scenariusz powieści graficznej odpowiada Melissa de la Cruz autorka bestsellerowej powieści Alex & Eliza. Rysunkami natomiast zajął się Thomas Pitilli, który pracował przy komiksach wydawnictwa Archie Comics, w tym przy „Riverdale”.

REKLAMA

Nic więc dziwnego, że ze zwiastuna bije aura opowieści skierowanych do młodzieży.

Trudno oprzeć się wrażeniu, że przyszli superbohaterowie i superprzestępcy DC zostali wpuszczeni w świat znany właśnie z „Riverdale” czy serialu „Plotkara”. Podczas lektury czeka nas więc spotkanie z dużą liczbą nastoletnich rozterek i przedstawicielami różnych klik znanych z filmowych i rzeczywistych szkolnych korytarzy. Wszystko to zostało podlane sosem klimatu znanego z opowieści o Mrocznym Rycerzu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA