REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

2. sezon Riverdale lada moment. 7 powodów, dla których musisz obejrzeć ten serial

Riverdale wraca już za chwilę. 2. sezon serialu będzie miał swoją premierę 12 października w Netfliksie. Jeśli jeszcze nie widziałeś pierwszej serii, masz czas ją nadrobić. Szybko przekonasz się, że naprawdę warto.

06.10.2017
17:32
Rozmawiamy o Riverdale
REKLAMA
REKLAMA

Riverdale to jeden z najlepszych seriali, jakie oglądałam w tym roku. I choć jest w pewien sposób naiwny, jest również doskonałą rozrywką. Ku mojej (i pewnie nie tylko mojej) uciesze, nowe odcinki Riverdale pojawią się jeszcze w tym roku i to już za niedługo, bo 12 października.  To sytuacja o tyle niezwykła, że pierwsza seria swoją premierę miała także w 2017 roku, w styczniu, a sezon zakończył się w maju.

Pierwsza seria opowiada o mieszkańcach tytułowego Riverdale i uczniach liceum. Jason Blossom zostaje uznany za zmarłego. Choć nikt nie znalazł ciała chłopaka, atmosfera w miasteczku jest grobowa. Chłopak najprawdopodobniej nie żyje, choć jego rodzina chciałaby, aby było inaczej. Niestety, wkrótce ciało nastolatka zostaje wyłowione z rzeki. Czy to na pewno był wypadek, jak twierdzą niektórzy? A może ktoś chciał śmierci chłopaka? Wkrótce na światło dzienne wychodzą fakty, które jeszcze bardziej gmatwają sprawę.

Dlaczego warto oglądać Riverdale?

Jughead

riverdale class="wp-image-99941"

To prawdopodobnie trochę niepoprawne, ale to właśnie dla tej postaci głównie oglądam Riverdale. To postać złożona, inteligentniejsza niż reszta bohaterów, bardziej dojrzała. Na tle swoich kolegów i koleżanek ze szkoły Jughead wypada wyjątkowo. Młody chłopak, skrzywdzony przez los, wychowuje się właściwie sam. Niewiele o nim wiemy na początku, ale kiedy odkrywane zostają kolejne karty, doskonale rozumiemy, dlaczego Jughead jest, jaki jest. A jest skryty, wrażliwy, małomówny i boi się okazywać swoje uczucia. Zarówno na swojego ojca, jak i na własną matkę nie może liczyć. Jest pozostawiony sam sobie, a każda zdrada boli go bardziej, niż kogoś innego. Cole Sprouse, wcielający się w tę postać, jest świetny. Doskonale sportretował bohatera, który wydaje się pochodzić nie z tego świata, ale kiedy dobrze go poznamy, to okazuje się, że jest najbardziej ludzki ze wszystkich mieszkańców Riverdale.

Narracja

riverdale 2 class="wp-image-99944"

Narracja w Riverdale jest tak interesująca właśnie ze względu na postać Jugheada. Wydarzenia, które rozgrywają się w tytułowym małym miasteczku, komentowane są przez bohatera. To fragmenty jego książki. Pisze w niej o dramatycznej sytuacji, w którą zostali uwikłani (nie tylko) nastoletni mieszkańcy.

Morderstwo i śledztwo

riverdale class="wp-image-99950"

Riverdale to połączenie kryminału i high school drama. Mamy tu intrygujące śledztwo i próbę dotarcia do prawdy. Ale nie chodzi o działania policji, tylko nastoletnich bohaterów. To oni chcą się dowiedzieć, co stało się z Jasonem, a także próbują po drodze rozwikłać inne zagadki, również kryminalne. Ale nie tylko. Riverdale jest taką cudowną mieszanką - jest komiksowe, mamy tu coś z dramatu, thrillera i filmów sensacyjnych. I wszystko to razem tworzy znakomitą całość, którą pochłania się odcinek za odcinkiem.

Nastolatkowie

dlaczego warto obejrzeć riverdale class="wp-image-99956"

A jeśli wspomniana high school drama, to są też i nastolatkowe oraz ich trudne i skomplikowane życie (a w Riverdale jest jeszcze trudniejsze i jeszcze bardziej skomplikowane). Oprócz śmierci mamy tutaj do czynienia z pierwszymi miłościami, pocałunkami, zdradami, konfliktami, rozpadami przyjaźni. Codzienne ludzkie problemy są tutaj nie tyle wypełniaczem kryminału, a stanowią ważną część fabuły. To właśnie w tych codziennych spojrzeniach na korytarzu, szeptach i zniewagach rzuconych gdzieś pomiędzy lekcjami rozgrywa się cała akcja.

Dramaty

Jughead i Archie z Riverdale class="wp-image-84783"

Dramaty i nastolatkowie idą ze sobą w parze, zdecydowanie. W Riverdale całkiem zabawne jest to, że małe problemy mogą urosnąć tu do rangi tych wielkich i zawsze próba rozwiązania jakiegoś problemu kończy się super-poważną-rozmową dwójki bohaterów. Dramaty i skandale napędzają kolejne dramaty i skandale i... ta karuzela chyba nigdy się nie zatrzyma.

Sekrety i tajemnice

riverdale warto zobaczyć class="wp-image-99971"

Każdy ma tutaj coś na sumieniu i właściwie (prawie) nikomu nie można ufać. Poważani ludzie okazują się najgorszymi bydlakami, a ci którzy są źli, cóż, potrafią być jeszcze gorsi, niż się wydaje. Odkrywanie sekretów bohaterów to największa radość jaką daje Riverdale. Po takim odkryciu są oczywiście dramaty, ale o nich było już wcześniej.

Komiksowość

REKLAMA
riverdale class="wp-image-99983"

Riverdale powstał na motywach Archie Comics, czyli serii komiksów, która ukazuje się od lat 40. w Stanach Zjednoczonych. Głównym jej bohaterem jest Archie. I w serialu, choć początkowo też wydaje się, że to Archie będzie grał pierwsze skrzypce, ta postać szybko schodzi na dalszy plan, co akurat Riverdale wychodzi na dobre. Ta komiksowość w produkcji została z pomysłem wpleciona do fabuły - bohaterowie noszą charakterystyczne dla siebie stroje, które niekoniecznie wydają się najlepszym wyborem na różne okazje, mają dziwaczne fryzury. A co świetne, serial sam z siebie żartuje. W jednej z dramatycznych scen Jughead krzyczy do Betty, że jest dziwakiem i czy kiedykolwiek widziała go bez tej równie dziwnej czapki. Doskonałe!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA