REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Znamy tytuły najnowszych odcinków Gry o tron. Jest zagadkowo

HBO udostępniło tytuły i krótkie opisy odcinków siódmego sezonu swojej największej produkcji. Czego dowiedzieliśmy się o bohaterach Gry o tron?

07.07.2017
23:27
gra o tron
REKLAMA
REKLAMA

Uwaga na spoilery! Poniżej znajdziecie moje przewidywania oparte na wiedzy o uniwersum Gry o tron i na kilku drobnych przeciekach.

Gra o tron 7x01 Dragonstone

Jon organizuje obronę Północy. Cersei próbuje wyrównać szanse. Daenerys powraca do domu.

Zacznijmy od początku. Jon musi bronić swoich ziem. Przed kim? Przed Nocnym Królem oczywiście! Snow wie, że walka z Białymi Wędrowcami, to nie przelewki i konwencjonalna broń może nie wystarczyć w walce magią. W końcu to właśnie "bękart" był jednym z garstki żołnierzy, którym udało się przetrwać masakrę w Hardhome.

Cersei próbuje spleść kolejną intrygę? To możliwe, jeśli założymy, że Daenerys jest już u bram jej królestwa. Tytuł tego odcinka to Dragonstone, bo tam właśnie ląduje ze swoimi wojskami Dany. Dragonstone od Królewskiej Przystani dzieli zaledwie rzut włócznią, albo kilka machnięć smoczych skrzydeł.

Gra o tron 7x02 Stormborn

Daenerys przyjmuje nieoczekiwanego gościa. Jon musi odpierać rewoltę. Tyrion planuje podbój Westeros.

Kto może sprzeciwić się władzy Jona? Oczywiście jego siostra. Sansa może zazdrościć Jonowi pozycji. Stał się on królem Północy, chociaż, wedle jej wiedzy, jest tylko bękartem, który nawet nie nazywa się Stark. To ona ocaliła swoje ziemie przed armią Boltona w bitwie bękartów. Sansa jest rozczarowana i nie ma pojęcia o prawdziwym pochodzeniu Jona.

Kto może być lepszy w planowaniu ataku na Królewską Przystań niż osoba, która niegdyś nią zarządzała? Tyrion może dowodzić wojskami z ziemi, a Dany z powietrza. To ona jest zrodzona z burzy, jak sugeruje tytuł odcinka.

Kto może być jej nieoczekiwanym gościem? Fani serialu spekulują, że to zapewne Melisandre, którą widzieliśmy w Dragonstone w jednym z trailerów.

Gra o tron 7x03 The Queen’s Justice

Daenerys przewodzi sądowi. Cersei zwraca podarunek. Jaime uczy się na swoich błędach.

Kogo sądzić może Dany? Zapewne Melisandre, która pomagała przecież wcześniejszemu królowi, a więc stała po wrogiej stronie. Przewiduję, że racjonalizatorski wpływ Tyriona sprawi, że moce czarodziejki zostaną wykorzystane w bitwie o Królewską Przystań.

A jak Królewska Przystań może się bronić? Zaciągając pożyczkę, bo -  jak wiemy z czwartego sezonu - Lannisterowie nie mają już czynnych kopalń złota. Przetłumaczyłem "gift" jako podarunek, ale może chodzi o pożyczkę? Pożyczkę, której Żelazny Bank mógłby udzielić Cersei na poczet zaciągnięcia wojsk. Opis sugeruje jednak, że to Cersei ma coś do oddania.

Jeśli chodzi o Jamiego, to mam nadzieję, że spojrzy prawdzie w oczy i zobaczy, że jego siostra i kochanka nie jest już kobietą, którą znał.

REKLAMA

Siódmy sezon Gry tron zadebiutuje już 16 lipca!

Kilka drobnych przecieków sprawiło, że coraz trudniej jest mi czekać na kolejną część tej historii.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA