REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Jaki los jest pisany Daenerys? Wiele wskazuje na to, że jej wizja z 2. sezonu „Gry o tron” przepowiedziała finał serialu

Będąc już po seansie przedostatniego odcinka „Gry o tron”, można zacząć mieć wrażenie, że już gdzieś się to widziało. Trop prowadzi do 2. sezonu serialu.

13.05.2019
19:22
daenerys gra o tron wizja
REKLAMA
REKLAMA

Uwaga! Tekst zawiera spoilery!

Królewska Przystań to już gruzowisko. Znaczna część ludności została strawiona przez płomienie, podobnie jak okazałe budowle, a szał Daenerys nie ustaje.

Twórcy w wywiadach podkreślali, że zakończenie było im znane od pewnego czasu, ale czy możliwe jest, że wyklarowała się ona już w 2. sezonie „Gry o tron”? To właśnie wtedy w odcinku „Valar Morghulis” widzieliśmy, jak przyszła Szalona Królowa doznała wizji w Domu Nieśmiertelnych.

Obserwowaliśmy w niej, jak Daenerys znajduje się tuż obok Żelaznego Tronu, a cała sala jest zrujnowana. Przez dziurawy dach wpadają zaś kolejne płatki śniegu. To wszystko sugerowałoby związek z Nocnym Królem, ale po ostatnim odcinku wiemy, że chodziło o co innego.

Przeobrażenie Czerwonej Twierdzy i całej Królewskiej Przystani w ruinę mamy już odhaczone.

Skąd jednak ten śnieg? Równie dobrze może to być popiół zasypujący salę tronową, ale zostańmy jednak przy założeniu, że to śnieg. Otóż, zwiastun finałowego odcinka jasno pokazuje, że będziemy mieli do czynienia ze śnieżną scenerią. Wygląda więc na to, że zima jednak nadejdzie do Królewskiej Przystani.

Następnie widzimy, jak Dany chce dotknąć Żelaznego Tronu, ale jej uwaga zostaje odciągnięta i ostatecznie opuszcza Czerwoną Twierdzę. Tu możemy doszukiwać się związku z finałowym epizodem i założyć, że Smocza Królowa ostatecznie nie zasiądzie na Żelaznym Tronie. W tym kontekście jeszcze ciekawszy wydaje się dalszy ciąg jej wizji.

Przepowiednia z Domu Nieśmiertelnych sugeruje śmierć Daenerys.

To dlatego, że w kolejnym ujęciu udaje się ona za Mur, by trafić do namiotu, w którym przebywa Khal Drogo wraz z ich dzieckiem. Tam dothracki wódz opowiada o tym, że nie chce odchodzić na tamten świat bez swojej Khaleesi. Dany z pewnością kocha Jona, ale jej serce i dusza zawsze też będą związane z Drogo, a sama wizja sugerowałaby, że ta para dawno rozdzielonych kochanków w końcu spotka się w zaświatach czy gdzie się tam trafia po śmierci w Westeros.

Jej wizja w Domu Nieśmiertelnych kończy się obrazem ich dwojga wraz z ich nienarodzonym synem, który w tym widzeniu jest żywy. Podczas wydarzeń z 2. sezonu Dany wie, że to tylko wizja, a nie prawdziwe życie, dlatego zostawia swojego męża i dziecko.

Można jednak wnioskować, że już za tydzień znowu ich spotka, dokonując żywota. Kto tego dokona? To już typowa zgadywanka, bo równie dobrze może to być Jon, ale też Arya, bo Daenerys z pewnością znajduje się teraz wysoko na jej liście osób do usunięcia. Może to być dosłownie każdy. Jednak niemal pewnym wydaje się, zwłaszcza jeżeli przepowiednia ma się dopełnić, że Matka Smoków zginie i być może zobaczymy, jak na ekranie spełnia się wizja z 2. sezonu. Zaledwie kilka dni temu Emilia Clarke opublikowała na Instagramie zdjęcie z Jasonem Momoą, więc możliwym jest także, że w serialu, choć na moment, ponownie pojawi się Khal Drogo.

REKLAMA

Finał „Gry o tron” już 20 maja na HBO i HBO GO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA