REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Komuniści krytykują serial HBO. Rosyjska partia chce nakręcenia 8. sezonu „Gry o tron” od nowa

Narzekania na 8. sezon „Gry o tron” ciąg dalszy, ale tym razem płyną one z Rosji. I to od działaczy partyjnych. 

29.05.2019
21:52
gra o tron 8 sezon protest
REKLAMA
REKLAMA

Niezadowoleni z losu bohaterów serialu jest oddział Partii Komunistycznej Rosji. Jej członkowie napisali list otwarty do HBO i producentów „Gry o tron” domagający się powtórzenia ostatniego sezonu. Jak napisał Sergei Matasov, pierwszy sekretarz partii dla komitetu w republice Ałtaju:

W naszej partii jest wielu oddanych fanów tej wspaniałej serii, ponieważ pokazuje ona konsekwencje, jakie mogą przynieść reżimy monarchistyczne. Jednak ostatni sezon przyniósł rozczarowanie milionom fanów i źle wykorzystano fundusze przeznaczone na serial, które pozyskano z podatków zwykłych amerykańskich pracowników i uciemiężonych czarnych. Domagamy się natychmiastowych przeprosin od twórców finału „Gry o tron” i obowiązkowego powtórzenia ostatniego sezonu z nowymi reżyserami i scenarzystami.

Matasov dodał także, że tym razem w produkcję powinni być zaangażowani amerykańscy członkowie partii komunistycznej.

Towarzysze zarzucają też HBO źle pomyślaną fabułę, słabe aktorstwo i brak logicznych wniosków.

Z pewnością zgodzą się z nimi inni protestujący, bo rosyjscy działacze nie są pierwszymi, którzy wystosowali tak śmiałe postulaty. Widzowie zawiedzeni poziomem ostatnich odcinków stworzyli już internetową petycję, której celem jest również doprowadzenie do powtórnego nakręcenia finału „Gry o tron”. Podpisało ją już ponad 1,5 miliona osób.

REKLAMA

Można się zastanawiać, czy takie pospolite ruszenie zdziała cokolwiek więcej oprócz głośnego wyrażenia swojego rozczarowania. Raczej wątpliwe jest, że HBO posłucha tych głosów i weźmie się za powtórzenie finału „Gry o tron”. A ten był niestety sporym zawodem - trudnym zadaniem było zgrabne poprowadzenie wszystkich porozpoczynanych wątków w tak krótkim czasie. Przecież sam George R.R. Martin zagrzebał się w gąszczu wątków i intryg, z których nie potrafi się wyplątać, kończąc swoją kolejną książkę.

Wszystkie odcinki „Gry o tron” są dostępne na HBO GO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA