REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

To miał być tekst o nowym odcinku "Gry o tron". Ale HBO zawaliło sprawę. Znowu [Aktualizacja]

To miał być tekst poświęcony dziewiątemu odcinkowi szóstego sezonu serialu "Gra o tron". Jak co tydzień chciałem podzielić się z czytelnikami sPlay kilkoma refleksjami na temat tej produkcji, tym bardziej, że jej najnowsza odsłona zapowiadała się niezwykle interesująco. Niestety, zamiast przyjemnego seansu czekało mnie srogie rozczarowanie.

20.06.2016
9:48
To miał być tekst o nowym odcinku Gry o tron. Ale HBO zawaliło
REKLAMA
REKLAMA

Okazuje się bowiem, że niepotrzebnie zwlokłem się z łóżka godzinę wcześniej, by mieć czas w spokoju obejrzeć "Battle of the Bastards", nowy odcinek "Gry o tron". Po zalogowaniu się na HBO GO odkryłem, że ostatni dostępny epizod to ten z zeszłego tygodnia. Szybki reaserch pozwolił mi stwierdzić, że nie jest to na przykład problem z aplikacją, a kolejna wpadka tej platformy VOD, która w przeszłości zawodziła już wiele razy.

Dziewiąty odcinek szóstego sezonu premierę w HBO GO powinien mieć o godzinie 3:00 polskiego czasu.

Tymczasem udostępniona została wyłącznie wersja... pozbawiona obrazu, a więc sama ścieżka audio. Niebawem została ona usunięta, stan ten utrzymuje się do teraz (w chwili gdy piszę te słowa jest 9:00). Z podobnym problem przyszło zmagać się użytkownikom z USA korzystającym z HBO Now, którzy także nie doczekali się seansu o oczekiwanej porze.

gra o tron hbo go class="wp-image-71022"

Ci są jeszcze bardziej rozsierdzeni niż widzowie z Polski, bowiem wielu z nich płaci za dostęp do HBO Now wyłączenie po to, by móc co tydzień cieszyć się nowym odcinkiem "Gry o tron". Nie trzeba chyba dodawać, że - jak zwykle - HBO nie wystosowało na ten temat żadnego oświadczenia czy komunikatu, o przeprosinach już nawet nie wspominając. Utrapienia z premierą nie mają za to piraci, najnowsza odsłona serialu jest już bowiem dostępna na torrentach.

Nie jest to niestety pierwsza tego typu wtopa HBO.

Problemy z głośnymi i wyczekiwanymi produkcjami zdarzają się w HBO GO nagminnie, wideo buforuje się w nieskończoność lub w ogóle nie chce się odtworzyć, odcinki wyłączają w losowych momentach, próba przeskoczenia do wybranego fragmentu kończy się zawieszeniem całej platformy... Ewidentnie jednak nikt z włodarzy stacji nie zamierza wyciągnąć z tego wniosków. Prędzej czy później zrobią to widzowie.

Aktualizacja

REKLAMA

O godzinie 11:19 HBO Polska na swoim profilu na Facebooku opublikowało przeprosiny. Dziewiąty odcinek szóstego sezonu jest już dostępny.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA