REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Rekordowy finał szóstego sezonu "Gry o tron". Przybywa widzów z Polski

Finał szóstego sezonu serialu "Gra o tron", najdłuższego odcinka tej produkcji w historii, okazał się rekordowy pod względem ilości widzów. Najnowsza odsłona widowiska od HBO okazała się gigantycznym sukcesem - także w Polsce.

29.06.2016
10:08
Rekordowy finał szóstego sezonu „Gry o tron”. Przybywa widzów z Polski
REKLAMA
REKLAMA

8,9 miliona - tyle widzów przyciągnął przed telewizyjne odbiorniki ostatni odcinek szóstej serii serialu "Gra o tron". To o 800 tysięcy więcej, niż finał piątego sezonu, do którego należał dotychczasowy rekord. Liczba ta nie uwzględnia osób, które oglądały ten odcinek za pośrednictwem usług VOD, a także tych, które seans zaliczyły dzień później, podczas powtórnej emisji. To wynik imponujący tym bardziej, że "Gra o tron" nie jest pokazywana na otwartym kanale, co zasadniczo mocno zawęża krąg potencjalnych odbiorców.

gra o tron s06e09 class="wp-image-71134"

HBO podało do wiadomości, że przeciętnie każdy odcinek tej produkcji w ciągu tygodnia oglądało 23,3 miliona widzów - około 15% więcej w stosunku do piątego sezonu. Serial zanotował rekordowe wzrosty także w Polsce - jak informuje Business Insider Polska, powołując się na dane zebrane przez Nielsen Audience Measurement, w tym roku oglądało go średnio o 110 tys. widzów więcej niż w zeszłym. Imponujący jest przede wszystkim przyrost widzów korzystających z HBO GO, który wyniósł nawet 376% w stosunku do ubiegłego roku.

REKLAMA
Gra o tron muzyka class="wp-image-71349"

Takie wyniki i fakt, że "Gra o tron" jest najpopularniejszym serialem wśród polskich internautów - zdaniem domu mediowego MEC ogląda go ponad jedna trzecia użytkowników internetu - każe się zastanowić nad tym, dlaczego usługa HBO GO wciąż jest w naszym kraju dostępna w zasadzie wyłącznie wraz z abonamentem u operatorów kablowych, a także - dlaczego wciąż nie została poprawiona. Na ten moment notoryczne problemy związane z opóźnionymi premierami i technicznymi niedogodnościami nie są niczym zaskakującym. Najwyższy czas coś z tym zrobić.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA