REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Jimmy Kimmel na Żelaznym tronie. HBO rozkręca akcję binge-watchingu przed finałowym sezonem „Gry o tron”

Na finałowy sezon „Gry o tron” jeszcze trochę poczekamy. Akcja promocyjna organizowana przez HBO nabiera jednak tempa. Stacja chce namówić fanów produkcji do obejrzenia serii od samego początku. Ma się to udać dzięki zaangażowaniu grupy celebrytów.

20.12.2018
18:52
gra o tron sezon 8
REKLAMA
REKLAMA

Zima nadchodzi od 2011 roku, ale już wkrótce czas oczekiwania dobiegnie końca. Ostatni sezon „Gry o tron” zadebiutuje w telewizji w kwietniu 2019 roku, czyli za około cztery miesiące. Jedna z najsłynniejszych produkcji serialowych XXI wieku znajdzie swoje ostateczne rozwiązanie i widzowie w końcu dowiedzą się, kto zasiądzie na Żelaznym Tronie. Zanim jednak z krwawej walki wyłoni się nowy władca Westereos, HBO posadziło na miejscu króla czwórkę amerykańskich celebrytów.

Gra o tron sezon 8 - kto zasiądzie na Żelaznym Tronie?

W żartobliwym klipie, opublikowanym na oficjalnym Twitterze serialu, wystąpili gospodarz popularnego talk show Jimmy Kimmel, piosenkarka i aktorka Kristin Chenoweth, gwiazda futbolu amerykańskiego Aaron Rodgers oraz raper T-Pain. W otoczeniu typowym dla każdej z tych osób pojawiła się replika Żelaznego Tronu. Celebryci mogli pobawić się rekwizytami z planu i opowiedzieli kilka dowcipów na temat serialu:

Zastanawiałem się, czy nie sprawić sobie takiego tronu do łazienki - stwierdził Kimmel w typowy dla siebie sposób.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach internetowej akcji #ForTheThrone, która zachęca fanów do binge-watchingu poprzednich sezonów.

Pierwszych siedem sezonów „Gry o tron” liczy sobie dokładnie sześćdziesiąt siedem odcinków. Finałowa odsłona dołoży następnych sześć epizodów, ale znacznie dłuższych od standardowego formatu telewizyjnego. Zapamiętanie wszystkich najdrobniejszych szczegółów fabularnych produkcji jest zadaniem niełatwym, dlatego HBO od dłuższego czasu podejmuje inicjatywy przypominające elementy serialu, w tym najważniejszych bohaterów i rody Siedmiu Królestw.

REKLAMA


Zorganizowany zostanie także odcinek specjalny z aktorami, którzy grali we wcześniejszych odsłonach. Wyraźnie widać, że HBO kieruje swoją ofertę nie tylko do najbardziej zagorzałych fanów produkcji. W innym materiale wideo o „Grze o tron” opowiadają Sophie Turner, Kit Harington i Maisie Williams, czyli Sansa i Arya Stark oraz Jon Snow. W pewnym sensie trudno wyobrazić sobie człowieka oglądającego seriale, który nigdy nie słyszał o najsłynniejszej produkcji HBO. Na pewno nie wszyscy obejrzeli jednak pełne siedem sezonów. Stacji ewidentnie zależy na zainteresowaniu takich osób „Grą o tron”.

Finałowy sezon serialu będzie można oglądać na HBO i HBO GO już od kwietnia przyszłego roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA