REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Gra o tron otrzyma odcinek specjalny. Na plan powrócił Ned Stark

Wszyscy fani Gry o tron z niecierpliwością czekają na premierę ostatniego sezonu. Ósma odsłona hitowej produkcji wiązała się z ogromnymi emocjami również wśród aktorów. Z tego powodu HBO postanowiło stworzyć specjalny odcinek Gry o tron, w którym spotkają się odtwórcy z poprzednich sezonów wraz z obecnymi gwiazdami.

28.11.2018
21:37
gra o tron: rody starkowie
REKLAMA
REKLAMA

Gra o tron to bezsprzecznie jedna z najważniejszych produkcji w historii amerykańskiej telewizji. Ostatni sezon ma być wydarzeniem absolutnie niepowtarzalnym. Każdy odcinek finałowej odsłony dzieła HBO będzie podobno trwać prawie tak długo, jak pełnometrażowy film. Tak obszerne epizody będą potrzebne, żeby pokazać pełną skalę przedsięwzięcia, jak choćby ogromną bitwę, o której wspominał Peter Dinklage.

HBO bardzo poważnie podeszło też do kwestii zabezpieczenia produkcji przed atakami hakerów i wyciekiem spoilerów. Na planie działał tzw. zabójca dronów, a walka z fotoreporterami doprowadziła reżysera serialu do porównania metod stacji z działaniami Gestapo. Niestety, czasem nawet najlepsze zabezpieczenia nie wystarczają, gdy w mediach wygada się była gwiazda produkcji.

Tak było w przypadku Seana Beana, który jako pierwszy zdradził, że Gra o tron otrzyma odcinek specjalny.

gra o tron odcinek specjalny class="wp-image-227390"

Aktor wcielający się w Neda Starka w pierwszym sezonie produkcji przyznał, że został zaproszony do wzięcia udziału w spotkaniu, na którym pojawili się aktorzy od dawna nie występujący w produkcji. Wraz z nimi zaproszono także gwiazdy ostatniego sezonu. Spotkanie nagrane na planie serialu w Belfaście poprowadził jeden z najbardziej popularnych prowadzących talk show - Conan O'Brien. Portal Entertainment Weekly potwierdził wszystkie te informacje u źródła, czyli samej stacji HBO.

Jak się okazuje odcinek specjalny nie będzie emitowany na antenach HBO (nie wiadomo, czy inaczej będzie w przypadku HBO GO). Zamiast tego zostanie dołączony na wyłączność do pełnego wydania wszystkich sezonów serialu na DVD i blu-ray. Zestaw ujrzy światło dzienne w przyszłym roku, zapewne już po zakończeniu nadawania finałowej odsłony produkcji.

REKLAMA

Tymczasem już w grudniu na antenie HBO GO udostępnione zostaną dwie wyjątkowe serie: Gra o tron - Bohaterowie i Gra o tron - Rody, dzięki którym szczegóły serialu będą mogli sobie przypomnieć mniej zaangażowani fani. Specjalne retrospektywy poszczególnych bohaterów (Tyriona, Aryi i Cersei) są dostępne również na oficjalnej stronie internetowej stacji w ramach akcji promocyjnej #ForTheThrone.

Gra o tron powróci do telewizji w kwietniu 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA