REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

To miała być reklama, ale przyleciał smok i wszystko popsuł. Niecodzienna zapowiedź „Gry o tron"

Co tu się właśnie stało? Bez względu na to czy poniższe wideo potraktujemy jako reklamę piwa czy jako zapowiedź finałowego sezonu „Gry o tron”, to jest ono warte sprawdzenia.

04.02.2019
10:06
gra o tron bud light super bowl
REKLAMA
REKLAMA

Kreatywność ludzi stojących za spotami prezentowanymi na Super Bowl nie zna granic. Tym razem marka Budwaiser połączyła siły z twórcami serialu HBO. Prawdopodobnie nie zdawaliście sobie sprawy, że czekaliście na taki crossover, ale wierzcie mi… czekaliście.

Na potrzeby reklamy odtworzono scenę z pierwszego sezonu „Gry o tron”, w której to Loras Tyrell zmierzył się z Gregorem Cleganem. Do tego dorzucono jeszcze ziejącego ogniem Drogona, a także nawiązanie do 4. sezonu i walki Góry z Oberynem Martellem.

Tu możecie zobaczyć oryginalną scenę z „Gry o tron”, do której nawiązuje reklama:

Spot miał dwóch reżyserów, jednym z nich był David Nutter.

Jeżeli nic wam nie mówi to nazwisko, to jest to człowiek, który stanął za kamerą przy odcinku „Deszcze Castamere”z 3. sezonu, w którym to ofiarami Waldera Freya stają się Robb Stark, jego żona oraz matka. Drugim z reżyserów spotu był Spencer Riviera odpowiedzialny za kampanię Bud Knight. Co więcej, nawet David Benioff i D.B. Weiss byli zaangażowani w powstawanie spotu.

Komentarzem na swoim koncie na Twitterze podzielił się sam George R.R. Martin. Chyba można śmiało zaryzykować, że autorowi książkowego materiału przypadł do gustu ten spot. Już widzi, jak „Gra o tron” łączy się z innymi znanymi markami na rzecz kolejnych reklam:

REKLAMA

Ostatni sezon „Gry o tron” zostanie wyemitowany między 15 kwietnia a 19 maja. Zobaczymy 6 odcinków, jednak będą one znacznie dłuższe od wcześniejszych. Potrwają nawet 80 minut. Na każdy też przewidziano ogromny budżet - około 15 milionów dolarów.

Dotychczasowe odcinki „Gry o tron” można oglądać na HBO GO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA