REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

W końcu doczekaliśmy się wyjaśnienia. Scenarzysta „Gry o tron” ujawnia, co oznacza symbol Nocnego Króla

Kilka dni temu zastanawialiśmy się, co może oznaczać symbol pozostawiony przez Nocnego Króla pod koniec pierwszego odcinka 8. sezonu „Gry o tron”. Teraz z pomocą w interpretacji spieszy scenarzysta serialu, Dave Hill.

19.04.2019
15:27
gra o tron symbol nocny król
REKLAMA
REKLAMA

Przez ostatnie dwa lata twórcy i obsada aktorska „Gry o tron” przyzwyczaili nas do grobowego milczenia w kwestii tłumaczenia symboliki, rozwoju wydarzeń i ogółem wszystkiego, co mogłoby podpowiedzieć widzom, czego mają się spodziewać w finałowym sezonie serialu. Teraz to podejście zaczyna się zmieniać.

Fani zastanawiali się, co może oznaczać symbol ułożony na ścianie Ostatniego Domostwa.

Premiera 8. sezonu była niezwykle satysfakcjonującym wydarzeniem dla tych, którzy nie mogli się doczekać ponownych spotkań poszczególnych postaci. Jednak w dużej mierze fabuła serialu nie posunęła się dramatycznie dalej w stosunku do tego, co mogliśmy oglądać w finale 7. sezonu.

Do najbardziej zagadkowych scen należała ta z końca odcinka, kiedy to część braci z Nocnej Straży, a także Tormund i Beric Dondarrion przemierzają opustoszałe Ostatnie Domostwo, siedzibę rodu Umberów. W jednej z sal twierdzy bohaterowie odnajdują martwego Neda Umbera przytwierdzonego do ściany. Wokół niego w kształt spirali ułożono ręce poległych. Nietrudno odgadnąć, że przerażającą scenerię zgotował bohaterom sam Nocny Król.

gra o tron symbol nocny król class="wp-image-277463"

Trudniejszym zadaniem było wytłumaczenie, co właściwie oznacza zagadkowa spirala. Ten symbol pojawił się już po raz kolejny na przestrzeni całego serialu, a będąc już tak blisko zakończenia, z pewnością musi nieść ze sobą niezwykle ważne przesłanie.

Scenarzysta pierwszego odcinka 8. sezonu „Gry o tron” tłumaczy znaczenie mistycznego symbolu.

W niedawnym wywiadzie z New York Post Dave Hill rozmawiał o swojej pracy przy scenariuszu do premiery finałowego sezonu. Przyznał, że praca nad nim była niezwykle wymagająca, jako że odcinek szybko mógł się przerodzić w farsę, zamiast budować napięcie. Zapytany o znaczenie symbolu pozostawionego przez Nocnego Króla postanowił dokładniej wytłumaczyć, co się pod nim kryje:

Jak widzieliśmy razem z Branem i Trójoką Wroną, spiralny wzór był święty dla Dzieci Lasu, które z kolei stworzyły Nocnego Króla przez poświęcenie złapanego mężczyzny w spiralnym „kręgu kamieni”. Nocny Król zaadoptował ten symbol jako swego rodzaju bluźnierstwo, podobnie do szatana i odwróconego krzyża.

gra o tron symbol nocny król class="wp-image-277481"
REKLAMA

Dość ciekawa jest tutaj porównanie religijne wykorzystane przez Hilla do wytłumaczenia symboliki znaku. Może to bowiem oznaczać wyniesienie tej symboliki niemal do poziomu mitycznego. A zatem odnosząc się do całego uniwersum możliwe, że jest to jeden z dwóch kluczowych elementów świata „Pieśni lodu i ognia”. Przez analogię można też spekulować, czy drugim elementem nie są przypadkiem smoki, a więc ród Targaryenów, których herb również nawiązuje do spiralnej symboliki.

Pierwszy odcinek 8. sezonu „Gry o tron” dostępny jest na HBO GO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA